Posádka lodi Serenity

 

Na této stránce najdete medailonky všech devíti hlavních postav seriálu Firefly. Pro informace o vedlejších postavách (stejně jako vesmírných lodích či jiné technologii) doporučujeme sekci Slovník. Další obrázky ke všem hrdinům si můžete prohlédnout v Galerii.

 

 

MalMalcolm Reynolds

(Nathan Fillion)

 

Funkce: kapitán

Domovská planeta: Shadow

Oblíbená zbraň: revolver

 

Vesmírný pašerák, bývalý voják, barový rváč, otrlý cynik, ale především svědomitý kapitán - to všechno je Malcolm "Mal" Reynolds, vlastník a velitel transportní lodi třídy Firefly jménem Serenity. Krátce předtím, než si pořídil Serenity a začal se živit přepravováním legálních i méně legálních nákladů, bojoval na straně Nezávislých ve válce s utlačitelskou Aliancí, která se rozhodla podmanit si celou civilizovanou galaxii. Nezávislí válku prohráli a není tedy divu, že Reynolds nemá Alianci příliš v lásce. Většinou se i se svou lodí a posádkou pohybuje v oblasti okrajových světů, kam na něj ruka Aliance nedosáhne.

 

 

ZoeZoe Alleyne

(Gina Torres)

  

Funkce: první důstojník

Domovská planeta: neznámá

Oblíbená zbraň: ručnice

 

Zástupkyní kapitána Reynoldse a první důstojnicí Serenity je Zoe Alleyne. Její bezvýhradná loajalita patří dvěma mužům: zaprvé Reynoldsovi, kterého uznává jako svého velitele už od dob války, a zadruhé jejímu manželovi, Hobanu "Washovi" Washburnovi. Zoe sice uznává kapitánovu autoritu, ale k některým jeho nápadům přistupuje poněkud shovívavě, často je usměrňuje a nezřídka musí zachraňovat Reynoldse z problémů, které svou prostořekostí způsobil.

  

 

WashHoban "Wash" Washburne

(Alan Tudyk)

 

Funkce: pilot

Domovská planeta: neznámá

Oblíbená zbraň: žádná, je pacifista

 

Pilotem Serenity je Hoban "Wash" Washburne. Malcolm si jej najal krátce poté, co společně se Zoe loď zakoupil. Washovi bylo stejně jako Malovi (a na rozdíl od Zoe) ihned jasné, že i když Serenity na první pohled nevypadá nic moc, ve skutečnosti se jedná o velice odolnou a spolehlivou loď. Wash miluje kromě Serenity především strakaté košile a svou manželku Zoe, se kterou se poprvé setkal až na palubě Malovy lodi. Jak sám říká, svou ženu má opravdu rád - především okolí místa, kde se její nohy stýkají se zády. Washovi se protiví násilí a je nešťastný, když Malcolm bere Zoe s sebou na nebezpečné mise. Několikrát už se kvůli tomu dostal s Malem do sporu, ale oba muži se pokaždé nakonec usmířili.

 

 

InaraInara Serra

(Morena Baccarin)

 

Funkce: velvyslankyně

Domovská planeta: Sihnon

Oblíbená zbraň: ženské půvaby

  

Inara Serra je Společnice, neboli státem registrovaná prostitutka (i když sama se tomuto označení vehementně brání). Na Serenity má od kapitána Reynoldse pronajatý jeden ze dvou palubních raketoplánů. Její dohoda s Reynoldsem je oboustranně výhodná - díky Serenity dokáže zvládat větší klientelu a Reynoldsovi zase její přítomnost na palubě pomáhá otvírat dveře, které by jinak zůstaly zavřené. Mal sice má k Inařině práci výhrady, ale většinou si je nechává pro sebe. Nebo se o to alespoň snaží.

 

 

JayneJayne Cobb

(Adam Baldwin)

 

Funkce: žoldák

Domovská planeta: neznámá

Oblíbená zbraň: puška Callahan "Věra"

 

Jayne Cobb vstoupil do posádky Serenity jen a pouze kvůli penězům. Kapitán Reynolds mu ovšem platí rád, protože ví, že ruka (a hlavně puška) navíc se vždycky hodí. Zrovna tak je ale Reynoldsovi jasné, že si musí na Jayna pořád dávat trochu pozor - tuší, že kdyby Jayne dostal od někoho vyšší nabídku, s radostí by posádku Serenity zradil. Jaynovi to občas myslí trochu pomaleji, ale díky své jednoduchosti je pro ostatní alespoň lépe vypočitatelný - dokud dostane dobře zaplaceno, všechno bude v pořádku. Kromě peněz má Jayne velmi rád také sex a svou pušku typu Callahan, kterou láskyplně pojmenoval "Věra".

 

 

KayleeKaywinnit Lee "Kaylee" Frye

(Jewel Staite)

 

Funkce: mechanik

Domovská planeta: neznámá

Oblíbená zbraň: žádná, je pacifistka

 

Vždy usměvavá a optimistická Kaylee je palubním mechanikem lodi Serenity. Dobrou náladu jí většinou nezkazí ani Reynoldsův cynismus a Jaynova chamtivost. Malcolmovu loď zná Kaylee lépe než svou vlastní dlaň a jen s málokterou poruchou si nedokáže poradit. Dobře však ví, že někdy se věci mohou porouchat tak, že už opravit prostě nejdou. Kaylee má romantickou duši, ale zároveň je poměrně sexuálně náruživá a mrzí ji, že nemá partnera. Tajně pokukuje po doktoru Simonu Tamovi, kterému však její zájem zatím zcela uniká.

  

 

Dr. TamSimon Tam

(Sean Maher)

 

Funkce: lékař

Domovská planeta: Osiris

Oblíbená zbraň: žádná, je pacifista

  

Když se kapitán Reynolds rozhodl zvýšit počestnost Serenity a vzít za tím účelem na palubu nejen náklad, ale i turisty, jedním z těchto pasažérů byl doktor Simon Tam. Reynolds ovšem netušil, že Simona hledá Aliance - stejně jako jeho sestru River, která na palubu pronikla spolu s ním. Protože však kapitán Alianci také nemá v oblibě - a protože by se mu na palubě dobrý lékař opravdu hodil - rozhodl se, že na své lodi poskytne Simonovi a River útočiště, a dovolil jim zůstat.

 

 

RiverRiver Tam

(Summer Glau)

 

Funkce: žádná

Domovská planeta: Osiris

Oblíbená zbraň: žádná

 

River Tam, šestnáctiletá sestra doktora Simona Tama, je asi nejtragičtější postavou seriálu. Od doby, kdy lékaři Aliance prováděli s jejím geniálním mozkem pokusy, to River nemá v hlavě úplně v pořádku. Na dopadení River i jejího bratra byla vypsána pořádně vysoká odměna a Aliance se nezastaví před ničím, aby oba sourozence dopadla. Jayne si je toho vědom a vidina odměny mu připadá pořádně lákavá. Zvlášť když nemá ani Simona, ani River příliš v lásce.

 

 

BookDerrial Book

(Ron Glass)

 

Funkce: pastor

Domovská planeta: neznámá

Oblíbená zbraň: víra

 

Současně se Simonem a River vstoupil na palubu Serenity též pastor Book. Malcolmovi platí za svezení penězi, které si ušetřil za svého několikaletého působení v opatství Southdown Abbey, a jak sám zdůrazňuje, jeho jediným cílem je šířit Slovo Boží mezi ty, kteří je potřebují. Zároveň často funguje jako svědomí posádky a pomáhá Zoe usměrňovat kapitána Reynoldse k rozumnějším a mírumilovnějším rozhodnutím. Posádka brzy pojme podezření, že Book má za sebou nejspíš pořádně pestrou minulost a že rozhodně nebyl vždycky pouze knězem - při několika příležitostech totiž projeví nejen velmi dobré střelecké schopnosti, ale též znalost aliančních procedur, a když je vážně zraněn, na aliančním křižníku mu po předložení průkazu totožnosti neprodleně poskytnou lékařskou péči a poté nechají Serenity bez ptaní odletět.