Nathan Fillion

 

Datum narození: 27. března 1971

 

Místo narození: Edmonton, Alberta, Kanada

 

Výška: 1,85 m

 

Biografie:  

 

Nathan Fillion chtěl být původně učitelem, neboť toto povolání má v jeho rodině dlouhou tradici. Až do roku 2002, kdy vznikl seriál Firefly, byl mezi sci-fi fanoušky prakticky neznámý; do té doby se pravidelně objevoval v TV seriálech "One Life to Live" a "Two Guys, a Girl and a Pizza Place". Kromě toho si také zahrál vedlejší role v několika filmech, například Saving Private Ryan (1998) nebo Blast from the Past (1999).

Firefly/Serenity je projektem, na němž Nathan Fillion spolupracoval s Jossem Whedonem nejdéle, ale rozhodně se nejednalo o jejich jedinou spolupráci. Whedonovi fanoušci znají Filliona též jako Caleba z poslední, sedmé sezóny seriálu Buffy the Vampire Slayer. Zajímavé je, že dávno před vznikem Firefly se Fillion v Buffy neúspěšně ucházel o roli zasmušilého upíra s duší Angela.

Nathan Fillion je údajně vzdáleným potomkem generála Jubala Andersona Earlyho (1816-1894), který bojoval v americké občanské válce na straně Jihu. Joss Whedon po tomto generálovi pojmenoval jednu z vedlejších postav Firefly.

 

Filmografie:  

Primární zdroj: IMDb.com