Novinky 

 

VÍTEJTE!

Vítejte na českých stránkách věnovaných sci-fi seriálu Firefly! Najdete zde informace jak o tomto seriálu, tak o jeho volném pokračování - celovečerním filmu Serenity, ověnčeném cenami Nebula a Hugo. Nechybí ani novinky a zajímavosti o komiksech či chystané Firefly onlinovce a vůbec o všem, co s Firefly/Serenity souvisí. Přejeme příjemnou zábavu!

 

PF 2008 | 31. prosince 2007

Konec roku je tradiční příležitostí k nejrůznějšímu bilancování. Jaký byl rok 2007 pro Firefly a pro tyto stránky? Toužebně očekávané zprávy o zahájení příprav dalšího filmu nebo série jsme se zatím nedočkali. Vyšla však alespoň sběratelská edice DVD Serenity, která výmluvně naznačuje, že zájem o Serenity nepolevuje ani u fanoušků, ani u studia Universal. Rovněž se rychle blíží vydání komiksu Better Days, který bude prvním oficiálním příběhem ze světa Firefly od premiéry filmu Serenity.
Přestože v roce 2007 nevzniklo žádné nové pokračování Serenity, stránky Firefly.wz.cz měly letos stejnou návštěvnost jako loni (přes 25.000). Neklesajícímu zájmu jsme se těšili samozřejmě jenom díky vám, českým a slovenským fanouškům Firefly. Chtěli bychom vám poděkovat za všechnu přízeň, kterou jste nám v tomto roce projevili. Doufáme, že nám zůstanete věrni i v roce příštím - ať už na této adrese, nebo na chystaných stránkách Firefly.sff.cz. Ještě jednou děkujeme a přejeme vám šťastný nový rok 2008!

 

Better Days #1 - preview | 30. prosince 2007

Stránka Diamondcomics.com přinesla čtyřstránkové preview prvního čísla chystaného komiksu Serenity: Better Days. Ukázka ve dvou PDF souborech je pouze černobílá (obsahuje pouze kresbu tužkou), finální komiks bude samozřejmě barevný. :-)

 

Výsledky soutěže | 27. prosince 2007

Správné odpovědi na naše otázky byly následující:
1) 20. září 2002, epizoda The Train Job.
2) Our Mrs. Reynolds, Ariel.
3) Jane Espenson.
4) 70. Počet byl uveden ve vystřižené scéně z epizody Our Mrs. Reynolds. Protože to byla opravdu těžká otázka, za správnou odpověď jsme považovali i 30, což je podle filmu Serenity počet planet, na které dokázalo vybavení Mr. Universe odvysílat Malovu zprávu.
5) O 3 procenta z každé kořisti. U Mala bral Jayne 10 procent (viz pilotní epizoda), zatímco u Marca jen 7 procent (viz epizoda Out of Gas).
Soutěže se zúčastnilo 5 fanoušků. Největší počet správných odpovědí (všech pět) měly Eva Koubková a Lenka Studničná, které od nás dostanou Serenity Collector's Edition. Oběma vítězkám blahopřejeme!

 

Vánoční soutěž | 20. prosince 2007

Chcete získat DVD Serenity Collector's Edition? Zapojte se do naší vánoční rychlosoutěže! Šanci vyhrát má každý, kdo nám pošle odpovědi na následující otázky:
1) Kdy měla Firefly televizní premiéru (chceme co nejpřesnější datum) a který díl se vysílal jako první?
2) Ve kterém díle (nebo dílech) Firefly je zmínka o Vánocích?
3) Který scenárista Firefly sestavil dvě knihy esejů o Firefly - "Finding Serenity" a "Serenity Found"?
4) Kolik je ve vesmíru Firefly/Serenity obyvatelných (terraformovaných) planet? Stačí s přesností na desítky.
5) O kolik procent z každé kořisti si Jayne polepšil, když přestal pracovat pro Marca a začal pracovat pro Mala?
Pokud na některé otázky neznáte odpověď, můžete je vynechat nebo si tipnout. Odpovědi posílejte na e-mail karrde@post.cz, a to nejpozději do 26. prosince 2007! Do předmětu napište heslo Soutěž. Nezapomeňte uvést své jméno, plus případně přezdívku. Z e-mailů s největším počtem správných odpovědí vylosujeme dva výherce, kteří od nás obdrží DVD Serenity Collector's Edition. Na závěr ještě několik důležitých upozornění:
- Soutěže se mohou zúčastnit pouze fyzické osoby s bydlištěm v České republice.
- Serenity Collector's Edition je bez českých titulků (obsahuje anglické, francouzské a španělské titulky a znění).
- Serenity Collector's Edition je DVD region 1, proto její přehrání na evropských DVD mechanikách (region 2) může vyžadovat speciální software (v případě zájmu poskytneme odkaz, kde lze tento software legálně a zdarma stáhnout).

 

Komiks o Bookovi potvrzen | 14. prosince 2007

Scott Allie z Dark Horse oficiálně potvrdil pouhých pár dní starou informaci o komiksu Serenity: A Shepherd's Tale. Série se bude odehrávat před Firefly a zaměří se na minulost tajemného pastora Booka. Allie vyjádřil naději, že první číslo by mohlo vyjít již v roce 2008. Ještě předtím ovšem Dark Horse vydá dlouho slibovanou minisérii Serenity: Better Days, která začne vycházet v březnu.

 

Připravuje se komiks o Bookovi? | 11. prosince 2007

Joss Whedon a Dark Horse Comics údajně uvažují o tom, že by po skončení Better Days udělali další (již třetí) komiksovou minisérii Serenity! Měla by se jmenovat "A Shepherd's Tale" (Pastorův příběh) a měla by definitivně odhalit minulost dost možná nejtajemnější postavy Firefly/Serenity, pastora Derriala Booka. Na fanouškovské akci Browncoat Cruise to před pár dny řekl Bookův herecký představitel Ron Glass, kterému to prý nedlouho předtím telefonicky oznámil Joss Whedon. Joss prý Ronovi zároveň prozradil několik detailů z Bookovy minulosti (následují spoilery): 1) na Bookovi je něco "umělého"; 2) Book nosí jméno muže, kterého zabil; 3) Book je dobře známý svým největším selháním (konec spoilerů). Informoval o tom důvěryhodný hnědokabátník T. D. Brown na fóru Serenitymovie.org.

 

Prodejnost Serenity CE DVD | 11. prosince 2007

Čtvrt roku po vydání Serenity Collector's Edition je zřejmé, že toto DVD se nestalo zdaleka takovým komerčním trhákem jako Firefly boxset, který americkým žebříčkům prodejnosti vládl řadu měsíců. Přesto si Serenity CE podle dostupných údajů vede docela slušně - na Amazon.com se v žánru sci-fi a fantasy stále drží okolo 20. příčky ("normální" edice Serenity vydaná na přelomu let 2005/2006 se v téže kategorii dosud pohybuje okolo 50. příčky). Nejedná se tedy o tak ohromující úspěch, v jaký fanoušci doufali, ale stále by to mohlo pomoci přesvědčit Universal k financování druhého dílu. Právě do Serenity CE totiž vložil Joss Whedon své naděje na zrealizování "dvojky".

 

Obálka Serenity: Better Days #1 | 10. prosince 2007

Dark Horse Comics odhalil kresbu, která bude na obálce prvního čísla nové komiksové minisérie Serenity: Better Days. Zároveň upřesnil datum vydání - první číslo vyjde 12. března 2008. Scénář píší Joss Whedon s Brettem Matthewsem, kreslí Will Conrad, autorem obálky je Adam Hughes. Děj se bude odehrávat mezi Firefly a Serenity a bude se točit okolo nečekaně výnosného "džobu", který posádce paradoxně přinese více strastí než slastí.

 

Chystají se nové stránky o Firefly! | 4. prosince 2007

Ve spolupráci s portálem SFF.cz pro vás připravujeme zbrusu nové, modernější stránky o Firefly. Měly by se stát přímým pokračovatelem Firefly.wz.cz a chtěly by skloubit informační hodnotu s modernějším designem a publikačním systémem. Brzy (snad již na přelomu roku) je najdete na adrese Firefly.sff.cz. Staré stránky na adrese Firefly.wz.cz bychom chtěli v každém případě zachovat, ačkoli po spuštění Firefly.sff.cz již pravděpodobně nebudou aktualizovány.

 

Nathanova esej "I, Malcolm" volně k dispozici | 3. prosince 2007

Jednou z nejpopulárnějších částí knihy Serenity Found, která vyšla před několika týdny, je stať Nathana Filliona "I, Malcolm". Pokud jste knihu nečetli, nenechte si ujít alespoň online verzi Nathanovy úžasné eseje, která se před pár dny objevila zde.

 

Update | 29. listopadu 2007

Odpalte ohňostroj, bouchněte šampaňské, obejměte nejbližší osobu opačného pohlaví nebo alespoň monitor! Do sekce Download konečně přibyly české titulky k dokumentu Done the Impossible. Zároveň byly provedeny drobné opravy a doplňky v anglických titulcích. Zhlédnutí DTI je pro všechny pravověrné fanoušky povinnost! :-)

 

Firefly v tvorbě sci-fi malířů | 26. listopadu 2007

Máte-li rádi hezké obrázky, nepřehlédněte internetová portfolia dvou malířů, jejichž tvorba obsahuje oficiální licencované obrazy s tematikou Firefly. Prvním z nich je Jason Palmer. Ten namaloval první obraz s kompletní posádkou už v době premiéry Serenity. Od té doby postupně přidává portréty jednotlivých členů posádky (viz obrázek vpravo).
Druhým autorem, který stojí za pozornost, je Steven D. Anderson, který se proslavil především obálkami románů a encyklopedií Star Wars. Anderson zatím namaloval pouze jeden Firefly obraz - Kaylee - ale na svých stránkách píše, že si Firefly zamiloval a brzy by chtěl namalovat další čtyři portréty.
Na stránkách obou umělců naleznete kromě kreseb s tematikou Firefly také ukázky obrazů na motivy dalších sci-fi seriálů a filmů, včetně Star Wars a BSG.

 

Update | 22. listopadu 2007

Inspirováni včerejší novinkou jsme se rozhodli založit novou podstránku v sekci Extra, věnovanou skrytým bonusům na DVD Firefly, Serenity a Done the Impossible. Víte-li o dalších skrytých bonusech, které v přehledu nemáme, neprodleně nás informujte!

 

Skryté bonusy Done the Impossible | 21. listopadu 2007

Majitelé DVD Done the Impossible, zbystřete! Tvůrci dokumentu zveřejnili seznam všech pěti skrytých bonusů (easter eggs), které DVD obsahuje, spolu s návodem, jak je najít. Některé z nich jsou skutečně báječné - např. video, v němž Nathan Fillion zasnoubí (a málem i oddá) dva fanoušky Firefly, nebo školní instruktážní film o kompostu, v němž má hlavní roli maličká Jewel Staite!

 

Update | 16. listopadu 2007

Jak už někteří víte, Firefly fórum před několika dny vypovědělo službu. Fórum stránek Prisonbreak-cz.com, pod které Firefly fórum administrativně spadá, má technické potíže a není zřejmé, jak rychle se je podaří odstranit. Při té příležitosti bychom se vás chtěli zeptat, zda byste měli o diskusní fórum vůbec zájem (v poslední době na ně přispívali pouze 2-3 uživatelé, což opravdu není mnoho). Vzhledem k tomu, že další filmové či seriálové pokračování je dosud ve hvězdách, je pokles zájmu samozřejmě pochopitelný. V udržování stránek Firefly.wz.cz bychom každopádně chtěli bez ohledu na to pokračovat (nezbavíte se nás :-)). Věříme, že něco tak kvalitního jako Firefly/Serenity nemůže jen tak zmizet a že dříve nebo později se objeví další film nebo série - ať už za rok, za dva nebo za deset.
P.S.: České titulky k dokumentu Done the Impossible už pomalu dokončujeme. Dostanete je od nás nejpozději k Vánocům. :-)

 

Joss Whedon o komiksech Serenity | 7. listopadu 2007

Stránka Publishersweekly.com uveřejnila nový rozhovor s Jossem Whedonem o chystané komiksové minisérii Serenity: Better Days, která by měla začít vycházet v březnu. Joss mimo jiné naznačil, že tento komiks nejspíš nebude posledním! Nakladatelství Dark Horse Comics by vzhledem k úžasné prodejnosti první minisérie Those Left Behind mělo o vydávání dalších komiksů Serenity velký zájem, takže vše záleží jen na tom, kdy si Joss mezi svými ostatními projekty najde na psaní další minisérie čas. Nikomu jinému prý Whedon další komiksy svěřit nehodlá, protože mu na Firefly příliš záleží a nechce ji "pustit z rukou". Podle Josse by nezasvěcení autoři nedokázali dialogy a specifičnost Firefly vystihnout, což by nevyhnutelně vedlo k úpadku kvality. To je také důvod, proč dosud nevyšly žádné oficiální Firefly/Serenity romány: "Představu, že by Serenity romány psal někdo jiný, prostě nesnesu," uzavřel Joss.

 

Zprávy z amerických conů | 5. listopadu 2007

Na konci října a začátku listopadu proběhly ve Spojených státech dva sci-fi srazy (cony) zaměřené na Firefly/Serenity: Creation Convention a Serenity LA Convention. Dorazilo i několik herců, např. Nathan Fillion, Alan Tudyk či Morena Baccarin. Ti se s publikem podělili o informace, které by mohly zajímat i české fanoušky.
Nathan a Alan především na Creation conu vyjasnili zvěsti o Serenity 2. Vznikly neúmyslným Nathanovým a Alanovým zkreslením původní Jossovy zprávy, že pokud se bude sběratelská edice DVD Serenity dobře prodávat, je šance, že vznikne pokračování. Alan uvedl, že Joss mu prý po rozšíření zkreslené zprávy na internetu zavolal a s ironickým humorem se ho zeptal: "Jak budeš ten film financovat?"
Druhá zajímavá zpráva, tentokrát ze Serenity LA conu, se týká minulosti pastora Booka. Morena Baccarin během svého vystoupení začala spekulovat o tom, že nyní by už možná mohla prozradit velké Inařino tajemství, ale že si není jistá. Když druhý den dorazil na con Nathan, zavolal Jossovi, jestli ho Morena může prozradit. Joss údajně odpověděl, že Inařino tajemství vyzradit nemají, ale že mohou odhalit minulost Booka. Morena tak vzápětí učinila (spoiler - přetáhněte myší): Book byl morálně zkaženým policistou, pracujícím pro Alianci (konec spoileru). Pastorův herecký představitel Ron Glass ovšem při závěrečné ceremonii toto tvrzení dementoval s tím, že skutečnou Bookovu minulost nezná ani on sám a že celý telefonát s Jossem mohl Nathan na fanoušky "zahrát".
Podrobné reporty z Creation conu najdete např. zde a zde, reporty ze Serenity LA conu zde a zde (obsahují možné spoilery). Nepřehlédněte ani fotografie, především ty s Morenou - má totiž chundelatého psíka, který se lísal k Nathanovi i fanouškům, a velice zajímavý nový účes. :-)

 

Několik poznámek k Dollhouse a budoucnosti Firefly | 2. listopadu 2007

Zpráva, že Joss Whedon chystá nový seriál Dollhouse, včera prolétla internetem jako blesk. Většina Jossových příznivců je nadšená, někteří fanoušci Firefly na zahraničních fórech však zůstávají vlažnější - jednak proto, že seriál financuje televize Fox, ale také proto, že místo Dollhouse by raději viděli další sérii Firefly. Zde je ovšem třeba podotknout, že Dollhouse by se s případnou další sérií Firefly vůbec nevylučoval - Joss už v minulosti dokázal, že je schopen vytvářet hned několik kvalitních seriálů najednou (v roce 2002 vedl současně Buffy, Angela i Firefly).
Dollhouse je navíc pozitivní zprávou i z toho důvodu, že evidentně zmizela Jossova nechuť k další spolupráci s Foxem, který stále vlastní na Firefly v seriálové podobě práva, a šance na další sérii Firefly je nyní tedy vyšší než kdykoli předtím.
Přesto se zatím na internetu více spekuluje o dalším filmu (Serenity 2) než o nové seriálové řadě Firefly. Spekulacím o Serenity 2 nahrál i sám Joss, který se v jednom z rozhovorů k Dollhouse zmínil, že kromě tohoto seriálu připravuje několik filmů. Jedním z nich je zcela jistě Jossův původní projekt Goners, ale co ty další? Mohlo by se jednat o hororový film Cabin in the Woods, jehož scénář napsal Joss spolu s Drewem Goddardem, nebo o film Ripper z univerza Buffy? Anebo je Serenity 2 blíž, než se zatím zdálo?
Co si o tom myslíte vy? Dejte vědět do guestbooku nebo na fórum!
P.S.: Zmíněný rozhovor z Eonline.com najdete zde. Stránka Primeval-slayer.com se navíc zasloužila o jeho český překlad, který si můžete přečíst zde.

 

Joss Whedon chystá nový seriál! | 1. listopadu 2007

Fanoušci Josse Whedona, jásejte - tvůrce Firefly, Buffy a Angela připravuje nový televizní seriál! Joss to oznámil včera večer. Seriál se bude jmenovat Dollhouse a kromě Josse se pod něj podepíše i Tim Minear, který s ním v minulosti spolupracoval na Firefly a Angelovi. Hlavní roli navíc ztvární Eliza Dushku (obrázek), kterou fanoušci Buffy znají jako Faith.
Příběh se bude točit okolo skupiny tajných agentů, žijících v jakési futuristické laboratorní centrále. Každý z agentů může být vybaven "balíkem" osobnostních rysů a dovedností, potřebných ke splnění svého úkolu (ať už milostného, dobrodružného, sexuálního nebo vysoce ilegálního), a po návratu z mise jim je tento balík vědomostí opět vymazán. Hlavní postavou je agentka jménem Echo (Eliza Dushku), která si postupně začíná uvědomovat sama sebe a rozhodne se zjistit, kým byla předtím, než se ocitla v tajné centrále.
Seriál by se měl začít vysílat na podzim 2008 a uvede ho -- televize Fox.
Zdroje: článek na Eonline.com, článek na Variety.com, článek na TVweek.com.

 

Update | 30. října 2007

Sekce Tvorba fanů: Založena nová podstránka, věnovaná těm nejzajímavějším Firefly fanfilmům, na které můžete na internetu narazit. Obsahuje také odkazy na další stránky, ze kterých můžete fanfilmy stahovat.

Sekce Extra: Přibyla další, již třetí verze překladu úvodní znělky Firefly neboli Ballad of Serenity.

 

Update | 22. října 2007

Dnešní update je věnován dokumentárnímu filmu Done the Impossible: The Fans' Tale of Firefly & Serenity. Do sekce Download přibyly anglické titulky a do Galerie obálka tohoto dokumentu. Na českých titulcích se pracuje. :-)

Done the Impossible je, stručně řečeno, dokument o vzestupu, pádu a opětovném vzestupu Firefly, a především o fanoušcích seriálu. Kromě fanoušků zde ovšem vystupuje i řada tvůrců včetně Josse Whedona a Tima Mineara, a nechybí ani většina herců (Adam Baldwin navíc celým filmem provádí). Dokument vyšel na DVD, které lze objednat zde, verze bez bonusů byla uvolněna k legálnímu stahování z torrentů.

 

Alan Tudyk opět o Serenity 2 | 17. října 2007

Herec Alan Tudyk (Wash) o víkendu na australské akci Armageddon Multimedia Expo zopakoval své tvrzení, že Universal uvažuje o financování Serenity 2. Na internetu se nyní objevilo video z této akce, takže si můžete Tudyka poslechnout osobně. Video si můžete přehrát i stáhnout zde. Tudyk mimo jiné řekl: "Slyšel jsem to od Nathana [Filliona], takže jestli se ukáže, že to není pravda, nadávejte jemu."

 

Zvěsti o Serenity 2 kolují dál | 12. října 2007

Je to už více než týden, co internet zvířila zpráva, že tržby ze Serenity DVD a Serenity Collector's Edition DVD přesvědčily Universal, aby začal uvažovat o financování druhého dílu. Universal se k těmto zvěstem dosud nevyjádřil a mlčí i Joss Whedon. Považujeme to za poměrně dobré znamení, neboť Joss v minulosti falešné zprávy vyvracel prakticky okamžitě. Internet ožil nadšenými i skeptickými fanovskými spekulacemi. Na fóru Serenitymovie.org se diskutuje například o tom, jak by se případná "dvojka" podle představ fanoušků NEMĚLA jmenovat (zde), stránka Film.com naopak uveřejnila přehled témat, které by si fanoušci v Serenity 2 přáli vidět nejraději (zde). Za návštěvu stojí i diskusní fórum Universalu, kde fanoušci probírají možnost Serenity 2 asi nejvíc (zde). Držíme pěsti, aby to s pokračováním vyšlo!

 

Firefly dobývá svět Warcraftu | 8. října 2007

Firma Blizzard připravila roztomilé překvapení pro fanoušky Firefly, kteří jsou zároveň hráči onlinovky World of Warcraft. Ve hře totiž najdete hned několik narážek na Firefly. V Zangarmarshi můžete potkat NPC postavičku K. Lee Smallfry, Grand Master Engineer. Kromě toho můžete získat předměty Captured Firefly (světluška v kleci s doplňkovým textem "Still flying..."!) nebo Mudder's Milk (hliňácké mléko z epizody Jaynestown). :-D

 

Update | 5. října 2007

Sekce Extra je bohatší o překlad úvodní znělky Firefly neboli Ballad of Serenity. Do sekce Download přibyl nový wallpaper s Kaylee a do Galerie obálka připravované hardcoverové reedice komiksu Those Left Behind.

 

Alan Tudyk: Universal uvažuje o Serenity 2! | 4. října 2007

Toto by mohla být zpráva, na kterou fanoušci Firefly čekají už dva roky: Universal prý uvažuje o tom, že by šel do filmu Serenity 2! Řekl to dnes herec Alan Tudyk (Wash) v rozhovoru pro stránku Moviehole.net. Podle Tudyka Universal zvažuje pokračování především díky dobré prodejnosti Serenity DVD a Serenity Collector's Edition DVD.
Pokud se tato zpráva potvrdí a Universal skutečně dá Serenity 2 zelenou, budeme vás neprodleně informovat!

 

Obálka hardcoveru Those Left Behind | 4. října 2007

Již příští měsíc, 14. listopadu, vyjde v USA vázaná reedice komiksové minisérie Serenity: Those Left Behind. Dark Horse Comics nyní zveřejnil finální, zalomenou obálku. Hardcover bude oproti původním sešitům a paperbackovému vydání obsahovat přes deset stran dosud nepublikovaných bonusových materiálů.

Scott Allie z Dark Horse zároveň v rozhovoru pro stránku Fractalmatter.com oznámil, že nová minisérie Serenity: Better Days začne vycházet až v březnu 2008. 

 

Zápletka nevydaného románu Chrise Robersona | 3. října 2007

Pokud sledujete dění okolo literatury s tematikou Firefly, určitě víte, že nakladatelství Pocket Books před dvěma lety zvažovalo vydání minimálně dvou Firefly románů. Méně známá už je skutečnost, že mezi desítkou oslovených autorů byl také spisovatel Chris Roberson. Jelikož nakladatelství od svého záměru podle všeho ustoupilo, Roberson na svých stránkách nedávno zveřejnil návrh, který tehdy do nakladatelství poslal:
Základní myšlenkou knihy měla být konfrontace Malcolma Reynoldse s jeho "temnou" verzí - něčím, čím se snadno mohl stát, kdyby se věci vyvíjely jinak. Na jedné z Centrálních planet si posádku Serenity najme tajemná žena s neméně tajemným nákladem, který je nutné dostat na okrajové planety. Jenže ještě než Serenity odstartuje, Mal se připlete do barové rvačky a skončí ve vězení. Posádka jej vysvobodí a zároveň zachrání i dalšího vězně - někdejšího Malova spolubojovníka z války. Brzy poté, co Serenity vzlétne, se tento muž násilím zmocní vlády nad lodí, přivolá zbytek svého gangu, s jeho pomocí ukradne všechno, co má nějakou cenu (včetně tajemného nákladu, všech zbraní i Věry, čímž si to u Jayna definitivně rozhází) a zmizí. Posádka znovu zprovozní zneškodněnou Serenity a takřka neozbrojena vyrazí za piráty do jejich hnízda, aby od nich získala všechny věci zpět. To se jí nakonec také podaří, ovšem ženin náklad je v boji zničen.
Holá zápletka nevypadá zrovna nejoriginálněji, přesto je možné, že zručný autor by ji dokázal vylíčit zajímavým způsobem. Robersonova románu se nejspíš nikdy nedočkáme, nicméně na internetu by se měl brzy objevit Firefly román Stevena Brusta (viz novinka z 25. září).

 

Vychází kniha Serenity Found | 1. října 2007

Ve Spojených státech dnes vychází kniha Serenity Found, kolekce vážných i humorných pojednání o nejrůznějších aspektech Firefly/Serenity, sestavená scenáristkou Jane Espenson (pro Firefly napsala epizodu Shindig, nyní se podílí např. na seriálu Battlestar Galactica). Antologie obsahuje mimo jiné příspěvek Nathana Filliona, nazvaný přiléhavě "I, Malcolm", stať spisovatele sci-fi Orsona Scotta Carda, který je velkým fanouškem Firefly, esej Coreyho Bridgese z firmy Multiverse, která připravuje Firefly onlinovku, či pojednání o speciálních efektech od Loniho Peristereho a v neposlední řadě také úvod z pera Josse Whedona. Kniha tematicky navazuje na první sbírku nazvanou Finding Serenity, která vyšla na jaře 2005.

EDIT: Antologie nakonec úvod Josse Whedona neobsahuje, přestože se původně počítalo s tím, že v ní bude. Předmluvu napsala editorka knihy Jane Espenson. 

 

Internet stále žije seriálem Firefly | 27. září 2007

Společnost Nielsen, která se zabývá monitorováním sledovanosti amerických televizí, zavedla podobnou službu pro internet. Jmenuje se Hey! Nielsen a jejím cílem je zjišťovat, o kterých seriálech či filmech se na amerických stránkách nejvíce bloguje a diskutuje. Firefly se momentálně nachází na pátém (!) místě tohoto žebříčku, což je o to úžasnější, uvědomíme-li si, že od premiéry seriálu uběhlo již pět let a že od té doby vznikla celá řada úspěšných a oblíbených pořadů.

 

Update | 27. září 2007

Sekce Galerie: Přibyly další tři novinové reklamy na televizní premiéru Firefly z roku 2002. Najdete je mezi obálkami a plakáty. Važte si jich, je to vzácnost. ;-)

 

Firefly román Stevena Brusta již brzy! | 25. září 2007

Před půl rokem jsme vás informovali, že známý spisovatel sci-fi Steven Brust dokončuje svůj Firefly román s pracovním názvem "My Own Kind of Freedom". Kniha je nyní již hotová. Brust nám na náš e-mailový dotaz odpověděl, že by ji chtěl publikovat co nejdříve, pravděpodobně formou fanfikce volně přístupné na internetu. Nakladatelství Pocket Books původně zamýšlelo vydat alespoň dva oficiální Firefly romány, ale k desítce zaslaných návrhů nejrůznějších sci-fi autorů se Joss Whedon ani nakladatelství dosud nevyjádřili. Brust se ovšem rozhodl svůj román napsat a dostat k fanouškům i v případě, že by za něj nedostal žádnou finanční odměnu. Jakmile se jeho agent ujistí, že neexistuje šance na oficiální vydání, uveřejní Brust svou knihu na internetu, nejspíš na své osobní stránce Dreamcafe.com.
Pokud chcete už nyní zjistit, jak Steven Brust píše, máte možnost. V češtině mu vyšlo několik románů z říše Dragaera - Jhereg, Yendi a Taltos.

 

Mark Sheppard o Firefly a BSG | 24. září 2007

Přímo zde si můžete pustit video z letošního amerického DragonConu, ve kterém herec Mark Sheppard mluví o své účasti v seriálech Firefly a Battlestar Galactica. Sheppard působí úplně jinak než přísný překupník Badger, kterého si zahrál ve Firefly, nebo zasmušilý právník Lampkin, kterého ztvárnil v BSG. Ve skutečnosti je to veselý, optimistický chlapík. :-)

 

Firefly na FFS 2007 | 20. září 2007

Pokud vám unikl letní Festival fantazie nebo některé přednášky na něm, nezoufejte - to nejlepší z letního festivalu nabídne Festival fantazie Speciál, který proběhne ve dnech 25. - 28. října 2007 rovněž v Chotěboři. Opět se budete moci zúčastnit i přednášek a projekcí na téma seriálů Josse Whedona, samozřejmě včetně Firefly. Které přednášky se v programu objeví, to můžete ovlivnit i vy sami! Na fóru Forum.buffy-angel.org totiž probíhá hlasování (nutná registrace!), v němž můžete vybrat přednášku, kterou byste na FFS viděli nejraději.

 

Joss Whedon's Sugarshock | 18. září 2007

Čekání na nový Firefly/Serenity komiks Better Days si můžete ukrátit nejnovějším kresleným seriálem Josse Whedona s názvem Sugarshock. Ten se sice neodehrává v univerzu Firefly/Serenity, ale obsahuje vše, na co jsme zvyklí i z Firefly - zajímavé postavy i zápletku a hlavně dobré hlášky. Sugarshock vychází zdarma na internetu. Zatím jsou k dispozici první dvě čísla - první najdete zde, druhé zde.

 

Serenity RPG dostane další 3 rozšíření | 27. srpna 2007

Na rok 2008 se chystá několik nových rozšíření ke stolní hře na hrdiny Serenity RPG, napsala stránka ICv2.com. Na počátku roku vyjde zatím nepojmenovaná kolekce kratších dobrodružství, na konci jara bude následovat kniha Six-shooters and Spaceships a v létě se hráči mohou těšit na Big Damn Heroes Handbook. Zvláště druhé nové rozšíření, Six-shooters and Spaceships, by mohlo být velice zajímavé nejen pro hráče, ale i pro všechny ostatní fanoušky - půjde totiž o podrobný lexikon lodí a technologie z univerza Firefly/Serenity.
Základní knihu pravidel Serenity RPG i předchozí dvě rozšíření, Out in the Black a Game Master's Screen, lze v ČR objednat např. přes pražské knihkupectví Big Ben Bookshop.

 

Firefly na 1. místě v anketě TV Vote! | 17. srpna 2007

V anketě na stránkách Richlabonte.net/tvvote se Firefly konečně probojovala na nejvyšší příčku! Na druhém místě se nachází seriál Xena, na třetím Bonanza. Hlasovat lze každou hodinu znovu. Neváhejte a připojte se i vy, neboť čím déle vydrží Firefly na prvním místě, tím větší je šance, že získá nové fanoušky a časem snad i další pokračování!

 

Better Days #1 vyjde až po Vánocích | 9. srpna 2007

První sešit nové komiksové minisérie Serenity: Better Days se připravuje k vydání na leden 2008. Sdělil nám to Dark Horse Comics. Podle původních zpráv měla minisérie začít vycházet již letos na podzim.

 

Další rozhovory s Jossem Whedonem | 7. srpna 2007

Vzhledem k Serenity Collector's Edition DVD, vycházejícímu v USA tento měsíc, se na internetu vyrojilo několik dalších interview s Jossem. Rozhovor New York Post najdete zde, audiorozhovor Amazon.com si můžete poslechnout zde. Joss kromě speciální edice Serenity opět zmínil šance na případné pokračování: "Šel bych do toho bez nejmenšího zaváhání. Šel bych do animované série. Šel bych do rozhlasového seriálu. Udělal bych cokoli, abych mohl s těmi herci zase pracovat a psát tyhle postavy."

 

Za krásami galaxie s Modrým sluncem | 6. srpna 2007

Navštivte chloubu civilizace Londinium! Prohlédněte si Dům Společnic na exotickém Sihnonu! Dopřejte si odpočinek na mírumilovné Mirandě! Položte kytici k pomníku padlých hrdinů v národním parku údolí Serenity! Zavítejte na Beaumonde, bránu do nezkrotných světů vnějšího okraje! 

Tak nějak by mohly znít slogany cestovní kanceláře spadající pod koncern Modré slunce, jejíž nádherné plakáty vycházejí 15. srpna u společnosti Quantum Mechanix (QMX). Firma QMX se do povědomí fanoušků zapsala již podrobnými blueprinty lodi Serenity, vydanými v první polovině letošního roku. 

Limitovanou edici pěti cestovních plakátů lze objednat zde, náhledy a podrobnosti jsou k dispozici také zde a zde.

 

Update | 6. srpna 2007

Provedena drobná aktualizace v sekcích Čínština a Obsazení.

 

Joss Whedon o speciální edici Serenity | 4. srpna 2007

Již tento měsíc, 21. srpna, vyjde ve Spojených státech Serenity Collector's Edition DVD. Stránka RopeOfSilicon.com při té příležitosti přinesla rozhovor s Jossem Whedonem, pořízený na letošním Comic Conu. Přinášíme vám z něho úryvek. 

ROS (Rope Of Silicon): Když se díváte zpátky, považujete film Serenity za úspěch?

JW (Joss Whedon): Studio jej za úspěch považuje, jinak by nevydávalo speciální edici. Přiznali to dokonce písemně, čemuž se studia obvykle vyhýbají. Jak asi víte, v kinech si film nevedl zrovna nejlépe. Ale potom, co vyšlo DVD, si mě vzali stranou a řekli: "Jenom se po něm zaprášilo. Chceme udělat speciální edici." A to jsem nechtěl slyšet, protože speciální edice musela být skutečně výjimečná, abych byl spokojený. Chtěl jsem, aby na ní byly opravdu extra lahůdky. 

ROS: Takže co nás ve speciální edici čeká?

JW: (...) Film o filmu, opravdu povedený a o něco delší. První čtení scénáře s herci, dva roky po skončení seriálu. River Tam Sessions. (...) Nový komentář s Nathanem, Summer, Ronem a Adamem. Takže tahle verze by měla být zajímavá i pro lidi, kteří si koupili první edici.

ROS: Očekává se, že se prodá gazilion kopií?

JW: Myslím, že odhady mluví o jedenácti kabilionech.

ROS: Je naděje, že se dočkáme Serenity 2? 

JW: Naději na pokračování vkládám do tohohle DVD. 

ROS: Tak to si ho určitě koupím.

JW: Já vlastně taky. Lidi se mě ptají, proč si kupuju svá vlastní DVD, a já jim říkám, víte, jak je to úžasné koupit si svůj vlastní film?

ROS: Takže říkáte, že máme šanci?

JW: Nejspíš to zrovna teď neprojednávají, ale skutečnost je taková, že když to vydělá dost peněz, dříve nebo později si řeknou: "Hele, peníze!" A pokračování by šlo zrealizovat i levnějšími cestami, nemusel by to být zrovna kinofilm.

 

Nové CD s písněmi Firefly | 18. července 2007

Tento měsíc vychází v USA zbrusu nové CD s hudbou inspirovanou Firefly. Jmenuje se Sounds of the Verse a nahrála ho skupina s krásným fireflyovským jménem The Persephone Pickers. Všechny písničky si můžete poslechnout a CD objednat zde.
Připomínáme, že Sounds of the Verse není prvním CDčkem s hudbou na motivy Firefly. Již před rokem vydali Bedlam Bards album On the Drift, obsahující takové fanovské hity jako Ballad of Joss nebo Big Damn Trilogy.

 

Update | 16. července 2007

Sekce Tvorba fanů: Povídka Family portrait od Lucy H. pokračuje druhou kapitolou

Sekce Extra: Přibyla nová podstránka Filmařské chyby.

 

Nový Serenity merchandising | 11. července 2007

Během posledních pár dnů bylo ohlášeno několik dalších oficiálních produktů ze světa Firefly/Serenity. Dark Horse Comics oznámil, že připravuje další miniaturní model, tentokrát Inařina raketoplánu. Do distribuce by měl jít v únoru 2008 a půjde již o třetí model, který Dark Horse vydá (předchozími byla loď Serenity a "reaverizovaná" Serenity). Diamond Select Toys chystá rovněž již třetí produkt ze světa Serenity, sošku Zoe's Revenge, která se tak zařadí po bok figurkám River Triumphant a Inara Strikes. Třetím novým produktem je limitovaná sada poštovních známek s Jaynem, Zoe, Washem a Malem od Creation Entertainment.

 

Jak měl pokračovat Drive | 11. července 2007

Stránka DriveFans.com uveřejnila zevrubný rozhovor s tvůrci seriálu Drive Timem Minearem a Craigem Silversteinem. Oba výkonní producenti v rozhovoru odhalili, jak měl seriál pokračovat, kdyby nebyl předčasně zrušen. (Následují spoilery - přetáhněte myší.) Alexova žena Kathryn spolupracovala s organizátory závodu, celou dobu od prvního setkání s Alexem a námluv. Winston a Sean měli zjistit, že jejich sponzorem je jejich otec Fernando Salazar; postupně se však mělo ukázat, že do závodu je protlačil Fernandův poradce Esteban Masferrer, který se chtěl pomocí závodu zbavit Fernanda i jeho synů a převzít jeho firmu. Wendy měla uvíznout ve spárech svého manžela, ovšem Ivy měla ji i jejího syna Sama před ním zachránit a později měla dokonce za Sama položit život. John Trimble nebyl ve skutečnosti nemocný; "nemoc" mu způsobovaly prášky podstrčené organizátory závodu. (Konec spoilerů.) Seriál Drive v hlavní roli s Nathanem Fillionem zrušila televize Fox po pouhých čtyřech dílech. Natočeny jsou ještě další dvě epizody, které Fox původně plánoval odvysílat v první polovině července. Před pár dny oznámil, že tyto dva díly umístí zdarma na internet (zřejmě však budou k dispozici pouze z USA).

 

Starší novinky: 1 | 2 | 3 

 

.:: AKTUÁLNĚ ::.

 

Na počátku roku 2008 začne vycházet nová trojdílná komiksová minisérie Serenity: Better Days. Stejně jako první minisérie Those Left Behind se bude odehrávat mezi seriálem Firefly a filmem Serenity. Posádka se v ní bude muset vypořádat s něčím, s čím se zatím ještě nesetkala: s nenadálým bohatstvím.

 

.:: JÍZDNÍ ŘÁD ::.

 

srpen 2007:

- Serenity Collector's Edition DVD

říjen 2007:

- Serenity Found (kniha)

listopad 2007:

- Serenity: Those Left Behind hardcover edition (komiks)

březen 2008:

- Serenity: Better Days #1 (komiks)

2008: 

- Serenity: Better Days #2 (komiks)

2008:

- Serenity: Better Days #3 (komiks)

2008:

- Serenity RPG: Six-shooters and Spaceships (kniha)

2008:

- Serenity RPG: Big Damn Heroes Handbook (kniha)

2008-09: 

- Firefly MMORPG

 

.:: TOP AFFILIATES ::.

 

 

Další...

 

 

 

 


Website established by Milan "kernel32" Pohl, June 2005.

Počet přístupů od 19.1.2006: (ze stejného počítače započítáván 1 za den).

Firefly (c) 2002 Twentieth Century Fox. Serenity (c) 2005 Universal Studios.