Novinky 

 

VÍTEJTE!

Vítejte na českých stránkách věnovaných sci-fi seriálu Firefly! Najdete zde informace jak o tomto seriálu, tak o jeho volném pokračování - celovečerním filmu Serenity, ověnčeném cenami Nebula a Hugo. Nechybí ani novinky a zajímavosti o komiksech či chystané Firefly onlinovce a vůbec o všem, co s Firefly/Serenity souvisí. Přejeme příjemnou zábavu!

 

Astronauti propadli kouzlu Firefly | 28. června 2007

Fandom Firefly se rozrůstá nejen na Zemi, ale už i vysoko v kosmu - na palubě Mezinárodní vesmírné stanice (ISS)! Jak jsme vás informovali před třemi týdny, astronaut Steven R. Swanson v raketoplánu Atlantis přivezl na ISS disky Firefly a Serenity. Kosmonauti nyní ve chvílích odpočinku seriál pilně sledují a podle všeho se jim zatím velice líbí. :-D
Píše o tom stránka Breakingatmo.com, kde najdete i další fotografie. Na snímku vpravo jsou astronauti Steven R. Swanson a Sunita Williamsová spolu s disky Firefly ve stavu beztíže. :-)

 

Fanovské panenky Firefly | 27. června 2007

Čeští příznivci Firefly zatím nevytvořili zdaleka tolik fanovských dílek jako jejich američtí protějšci, ale když už něco vznikne, tak to stojí za to. Mezi nejpůsobivější ukázky umění českých fanoušků patří nádherné panenky a kostýmky z dílny Molendrix. Ta zatím vytvořila už čtyři takové - River, Kaylee v kostýmu mechaničky, Kaylee v kostýmu z epizody Shindig a Inaru v kostýmu z epizody Jaynestown. Na autorčiných stránkách kromě toho najdete i panenky na motivy Hvězdných válek či Pána prstenů. Doufáme, že Molendrix bude ve své tvorbě pokračovat, třeba takový Mal Reynolds nebo Hrdina z Cantonu by si určitě také zasloužili panenku. ;-)

 

Firefly z pohledu gender & fan studies | 26. června 2007

Jeden z nejvýznamnějších akademiků zabývajících se fanovskými subkulturami, Henry Jenkins, publikoval na svém blogu sérii osmi článků, ve kterých přední badatelé diskutují o textech současné popkultury, a to z pohledu relativně mladé součásti kulturálních studií, gender & fan studies. Jeden z těchto článků se zabývá i genderovou recepcí seriálu Firefly. Dotýká se např. toho, proč Firefly dokáže zaujmout stejně tak muže jako ženy, nebo tzv. "slash" fanfikcí. Najdete ho zde.

 

Firefly program na Festivalu fantazie | 18. června 2007

Na stránkách Festivalu fantazie, který proběhne ve dnech 29.6.-8.7. v Chotěboři, najdete aktualizované rozmístění programu a anotace všech přednášek a projekcí. Chceme vás upozornit na pořady týkající se Firefly:
- Zahraj to znovu... Jayne (Portable.Device, středa 4.7.),
- Firefly žije (kernel32, středa 4.7.),
- Firefly jako RPG (Seb Chum, středa 4.7.),
- Firefly jako svébytný sci-fi fenomén (kernel32, čtvrtek 5.7.),
- Firefly Marathon (Wolfram & Hart Team, pátek 6.7.),
- Cowboy Bebop: Animovaný bratránek Firefly (kernel32, sobota 7.7.).
Kromě toho na vás v programu čekají stovky dalších přednášek, projekcí, her, besed a soutěží. Přihlašování předem už skončilo, ale přijet lze kdykoli i bez přihlášení. Neváhejte a přijeďte, těšíme se na vás! :D

 

Those Left Behind v pevné vazbě | 12. června 2007

Dark Horse zveřejnil obálky a anotace některých komiksů, chystaných na letošní podzim. Obálku prvního čísla nové minisérie Serenity: Better Days zatím neodtajnil, přesto však připravil fanouškům Firefly zajímavé překvapení. V listopadu totiž vydá vázanou reedici první minisérie Serenity: Those Left Behind, která vyšla nejprve v roce 2005 ve třech samostatných sešitech a v roce 2006 pak v souborném paperbackovém vydání. Paperbacková edice byla jedním z nejúspěšnějších titulů Dark Horse za minulý rok. Hardcover se zbrusu novou obálkou Adama Hughese bude kromě samotného komiksu obsahovat také více než deset exkluzivních stran, poskytujících pohled do zákulisí.

Zdroj: článek na Comicbookresources.com, článek na Comicscontinuum.com.

 

Update | 11. června 2007

Sekce Extra: Zajímá vás, jakým směrem by se Firefly ubírala, kdyby nebyla televizí Fox zrušena? Pak nepřehlédněte seznam zápletek a motivů, které tvůrci chystali pro další, zatím nenatočené epizody. Kdoví, třeba se jich jednou přece jen dočkáme. Universal se chystá znovu vysílat staré díly v HD, takže o Firefly je očividně stále velký zájem. :-)

Sekce Download: Nový wallpaper Too pretty to die. 

Sekce Slovník: Další drobná aktualizace, tentokrát s využitím úchvatné nové knihy Firefly: The Official Companion volume 2.

 

Serenity míří na ISS! | 10. června 2007

Zdá se, že jedna planeta je pro dílo Josse Whedona příliš malá. :-) Raketoplán Atlantis, který před pár desítkami hodin odstartoval z mysu Canaveral, nese do kosmu kromě nutného materiálu i DVD Firefly a Serenity! Disky jsou určeny pro osazenstvo Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Na palubu raketoplánu je "propašoval" jeden ze členů posádky, astronaut Steven R. Swanson (obrázek), který je zapáleným fanouškem Firefly. Atlantis dorazí k ISS dnes odpoledne, spojit by se s ní měla ve 21:38 hodin. Doufejme, že Firefly a Serenity získá oblibu i u ostatních kosmonautů! :-D

Zdroj: článek na Breakingatmo.com, článek na Whedonesque.com, článek na Novinky.cz.

 

Joss Whedon o budoucnosti Firefly | 1. června 2007

Joss Whedon potvrdil, že příběh Firefly/Serenity bude v každém případě pokračovat! Uvedl to po své přednášce na Wesleyanské univerzitě. Když se jej fanoušci zeptali, zda se někdy dozvíme víc o minulosti pastora Booka, Whedon odpověděl, že ano - buď v dalším filmu, nebo (pokud se Serenity 2 nezrealizuje) v nějakém jiném médiu.
Zdroj: thread na Fireflyfans.net, článek na Whedonesque.com.

 

Zahrajte si BWAH! | 31. května 2007

Znáte BANG!? Že ne? Jde o dramatickou karetní hru, ve které se hráči vžívají do role pistolníků na Divokém západě a likvidují zákeřné bandity, proradného desperáta či naopak ctihodného šerifa. Americký fanoušek Tenth Crewmember připravil remake této hry, přenesený do světa Firefly. Nazval jej BWAH! podle zvuku výstřelu, který Mal pronese v úvodu epizody Heart of Gold. BWAH! si můžete zdarma stáhnout zde, k dispozici už je i několik rozšíření. BWAH! obsahuje i kompletní pravidla, takže si jej můžete vychutnat i v případě, že původní BANG! neznáte. Neváhejte a taste karty!

 

Update | 31. května 2007

Do Galerie přibylo 20 nových obrázků hlavních postav. Enjoy! ;-)

 

Firefly mezi nejúspěšnějšími DVD všech dob! | 23. května 2007

Amazon.com sestavil seznam 200 dlouhodobě nejprodávanějších DVD, nazvaný Sleepers and Keepers. Firefly obsadila hned druhou příčku! Překonal ji pouze boxset původní trilogie Star Wars.

 

The Sarah Connor Chronicles - trailer | 22. května 2007

Na YouTube se objevil trailer připravovaného seriálu "The Sarah Connor Chronicles" se Summer Glau (River z Firefly). Pustit si ho můžete zde. Seriál se odehrává mezi filmy Terminátor 2: Den zúčtování a Terminátor 3: Vzpoura strojů, a Summer v něm hraje "hodnou" terminátorku. Na začátku příštího roku jej začne (a nejspíš také přestane) vysílat televize Fox, nechvalně proslulá zrušením řady seriálů včetně Firefly, Futuramy, Drive a Wonderfalls.

 

Soutěž o volné vstupenky na FF - vyhodnocení | 17. května 2007

Správné odpovědi na soutěžní otázky byly následující:
1) Joss Whedon.
2) Blue Sun (Modré slunce).
3) Za speciální efekty.
4) Např. Buffy the Vampire Slayer, Drive, Slimák, Waitress, Zachraňte vojína Ryana.
5) Potřetí.
Volné vstupenky získávají Jana Halamásková a Jana Michalová, které měly všech pět odpovědí správně. Blahopřejeme!

 

Obálka Serenity Collector's Edition | 15. května 2007

Do vydání Serenity Collector's Edition DVD zbývají pouhé dva měsíce, a tak už byl nejvyšší čas, aby se na internetu objevila obálka. Jako první ji přinesla stránka DVDActive.com. Řekněte - není vzhledem k obálce původního vydání ještě hezčí? :-)

 

Update | 14. května 2007

Sekce Slovník: Přibyl strůjce porážky Nezávislých, generál Richard Wilkins, a pirátská loď Walden. Sekce Extra: Přibyl kostým, ve kterém Inara učila ve výcvikovém domě Společnic. Najdete ho v sekci Extra > Inařiny kostýmy pod číslem 42. Při sestavování přehledu kostýmů nám původně unikl, asi i proto, že pochází z vystřižené scény. :-) Sekce Anketa: Přibyla nová otázka, která zní: Jezdíte na cony? ;-)

 

Soutěž o volné vstupenky na Festival fantazie! | 10. května 2007

Vyhlašujeme soutěž o dvě jednodenní volné vstupenky na letošní Festival fantazie. Vyhrát může každý, kdo nám pošle odpovědi na následující otázky:
1) Kdo složil úvodní znělku Firefly?
2) Jak se jmenuje organizace, pro kterou pracují oba muži v modrých rukavicích?
3) Za co dostala Firefly cenu Emmy?
4) Jmenujte alespoň 3 projekty mimo Firefly, ve kterých hrál Nathan Fillion.
5) Pokolikáté bude letos na Festivalu fantazie blok SlayerCon, věnovaný seriálům Josse Whedona?
Odpovědi posílejte do úterý 15. května na adresu karrde@post.cz, do předmětu napište heslo Soutěž FF. Z e-mailů, které budou obsahovat nejvíce správných odpovědí, vylosujeme dva výherce. Každý z nich obdrží volnou vstupenku na libovolný den Festivalu fantazie podle svého vlastního výběru. Držíme vám palce!

 

Vychází druhý díl encyklopedie o Firefly | 7. května 2007

Tento týden, přesněji 8. května, vtrhne do amerických a britských knihkupectví netrpělivě očekávaná kniha Firefly: The Official Companion volume 2. Bohatě ilustrovaná publikace formátu A4 navazuje na první svazek, který vyšel loni a soustředil se především na prvních šest epizod seriálu. Druhý díl obsahuje další kvanta dosud nepublikovaných fotografií, konceptuálních kreseb, zákulisních informací a rozhovorů, a samozřejmě také scénáře osmi zbývajících epizod. I tentokrát se můžeme těšit na tematické dvojstrany, jedna z nich bude věnována Věře. ;-)

Knihu lze objednat i v České republice, např. přes osvědčené knihkupectví Big Ben Bookshop.

 

Nathan Fillion komentuje zrušení Drive | 4. května 2007

Stránka Joblo.com uveřejnila zevrubný rozhovor s Nathanem Fillionem (Malcolm Reynolds z Firefly). Herec se rozpovídal hlavně o svém novém filmu, romantické komedii Waitress, a kromě toho se vyjádřil i k předčasnému konci seriálu Drive. I když pro něj bylo jeho zrušení další nepříjemnou zkušeností s televizí Fox, zdůraznil, že své účasti v Drive nelituje. "Vyprávěli jsme skvělý příběh a opravdu mě bavilo hrát někoho, kdo je z jedné třetiny superhrdinou a ze dvou třetin obyčejným člověkem," řekl Fillion. Mluvil i o svých dalších projektech včetně filmu White Noise 2, a o svých koníčcích, mezi které patří především sledování filmů a turistika.

 

Speciální edice Serenity DVD vyjde v srpnu | 4. května 2007

V online katalogu Universalu se s několikaměsíčním předstihem objevila speciální edice Serenity DVD. Z jejího záznamu vyplývá, že vyjde 21. srpna, tedy ne už v červenci, jak se původně čekalo. Zároveň došlo k drobné změně označení produktu - dvoudisková edice se nebude jmenovat Special Edition, nýbrž Collector's Edition.

 

Espenson sestavuje novou knihu o Firefly | 30. dubna 2007

Jsou tomu už dva roky, co vyšla kniha "Finding Serenity" - sborník dvaceti esejů o Firefly, který sestavila Jane Espenson. Ta nyní chystá druhý takový sborník, který ponese název "Serenity Found" a bude obsahovat další vážná i nevážná pojednání o vesmíru Firefly. Tentokrát se můžeme těšit např. na příspěvky herce Nathana Filliona, spisovatele Orsona Scotta Carda, mistra speciálních efektů Loniho Peristereho či Coreyho Bridgese z firmy Multiverse, která připravuje Firefly MMORPG. Chybět nebude ani předmluva od Josse Whedona. Kniha bude stát 17,95 USD, bude mít 256 stran a vyjde 1. října 2007.
Zdroj: článek na Serenitystuff.com.

 

Angel: komiksová 6. série potvrzena! | 27. dubna 2007

Před měsícem jsme vás informovali o tom, že Joss Whedon uvažuje o oficiálním komiksovém pokračování svého TV seriálu Angel. Whedon nyní potvrdil, že komiksová "6. sezóna" skutečně vznikne. Prozradil, že pravděpodobně půjde o 12dílnou minisérii, která naváže přímo na dramatické finále televizní 5. sezóny. Scénář bude psát Joss Whedon ve spolupráci s Brianem Lynchem.

 

Seriál Drive zrušen | 26. dubna 2007

Televize Fox včera zrušila seriál Drive. Informovaly o tom stránky Drivefans.com, Variety.com a další. Důvodem zrušení byla nízká sledovanost. Seriál ovšem vůbec nedostal šanci, aby si ji vybudoval. Odvysílány byly pouhé čtyři díly. Natočeny jsou ještě další dva, které by podle stránky Whedonesque.com mohly být odvysílány v květnu.
EDIT: Podle oficiální stránky budou zbývající dvě epizody odvysílány až v létě.

 

Scénáře Drive zdarma ke stažení | 25. dubna 2007

Tim Minear, spoluautor nového seriálu Drive v hlavní roli s Nathanem Fillionem, uveřejnil na svých webových stránkách scénáře prvních čtyř epizod. Stáhnout si je můžete zde. Na Minearových stránkách najdete zajímavé materiály i k dalším seriálům, na kterých se podílel - Angel, Wonderfalls, The Inside a samozřejmě Firefly.

 

SlayerCon: anotace a video | 23. dubna 2007

V rámci červencového Festivalu fantazie se i letos uskuteční programová linie SlayerCon, věnovaná seriálům Buffy, Angel a Firefly. První anotace přednášek naleznete zde. Pokud ještě nejste rozhodnuti, zda se SlayerConu zúčastníte, snad vás navnadí video, které si můžete přehrát na YouTube nebo stáhnout na svůj počítač.
Festival fantazie proběhne v Chotěboři ve dnech 29.6.-8.7.2007, programový blok SlayerCon ve dnech 4.-6.7.2007.

 

Update | 23. dubna 2007

Sekce Download se rozrostla o další wallpaper od Delltara, tentokrát s Kaylee. Zároveň jsme pozměnili úpravu této sekce. Chceme věřit, že k lepšímu. :-)

 

Sledovanost Drive | 23. dubna 2007

Ve Spojených státech byly zatím odvysílány první tři epizody seriálu Drive. Jejich sledovanost byla bohužel podstatně nižší, než se čekalo. Pohybovala se mezi 3,5 a 4 procenty, což je o celé procento méně, než měly v roce 2002 první epizody Firefly. V americkém kontextu není takováto sledovanost vyloženě nízká, Fox ale většinou usiluje o vyšší čísla. Zatím se chystá 13 dílů. Doufejme, že sledovanost stoupne a Fox objedná další epizody. Čtvrtý díl má premiéru dnes večer.
Zdroj: www.drivefans.com.

 

Update | 19. dubna 2007

Rozhodli jsme se věnovat samostatnou sekci seriálu Drive, pracovně nazvanou Drive koutek. Drive sice není sci-fi, ale přesto je blízkým příbuzným Firefly. Jednak díky hereckému obsazení (Nathan Fillion), jednak díky scénářům (Tim Minear). A o dobré hlášky tu také není nouze. ;-)

 

Update | 17. dubna 2007

Do sekce Download přibyl krásný nový wallpaper s River od Delltara. Dále byly provedeny drobné úpravy a doplňky v sekci Slovník, přibyl např. znak Aliance. 

 

První čtyři minuty seriálu Drive | 13. dubna 2007

Tento víkend odstartuje ve Spojených státech nový seriál Drive v hlavní roli s Nathanem Fillionem (Malcolm Reynolds z Firefly). Děj se bude točit okolo ilegálních automobilových závodů a podle všeho bude velice tajemný a spletitý. Každá z postav má svůj vlastní důvod, proč se závodů účastní. Pro hlavního hrdinu Alexe Tullyho představují jedinou možnost, jak zachránit svou ztracenou ženu...
U příležitosti premiéry se na internetu objevily první čtyři minuty z úvodního dílu. Klip si můžete pustit zde. Kromě Filliona se v něm objeví i Amy Acker (Fred z Angela) a Richard Brooks (Jubal Early z Firefly), takže pro fanoušky Josse Whedona je to povinnost!
P.S.: Seriál financuje televize Fox, nechvalně proslulá zrušením mnoha kvalitních seriálů včetně Firefly (viz minulý příspěvek), takže držíme Drive palce, aby jej nepotkal osud jeho předchůdců...

 

13 TV seriálů, které neměly být nikdy zrušeny | 11. dubna 2007

Stránka Tubewad.com sestavila přehled 13 nejlepších televizních seriálů, které byly předčasně zrušeny. Zařadila mezi ně i Firefly. Devět z těchto seriálů produkovala - a zlikvidovala - televize Fox.

 

Steven Brust dokončuje román o Firefly! | 10. dubna 2007

Je to už rok a půl, co jsme vás informovali, že nakladatelství Pocket Books zakoupilo práva na dva oficiální romány ze světa Firefly/Serenity. Své návrhy zaslalo do nakladatelství několik spisovatelů, mezi nimiž nechyběli Keith R. A. DeCandido (autor novelizace Serenity) a Jamie Chambers a Margaret Weis (autoři Serenity RPG). Od té doby je však ticho po pěšině, Joss Whedon a Pocket Books se podle všeho rozhodli zatím oficiální romány nevydat.
Jedním z autorů, kteří poslali do Pocket Books své návrhy, byl také Steven Brust. Ten se rozhodl dostat svou knihu k fanouškům i v případě, že by neměla být vydána oficiální cestou. Stránka Serenitystuff.com napsala, že Brust už svou knihu téměř dokončil a chtěl by ji publikovat co nejdříve, pravděpodobně jako fan fiction. Román by se měl jmenovat "My Own Kind of Freedom" a bude se odehrávat mezi seriálem a filmem.
Steven Brust je zkušený spisovatel sci-fi a fantasy, neznámý není ani v našich končinách. Česky mu vyšlo několik fantasy románů odehrávajících se v říši Dragaera - Jhereg, Yendi a Taltos.

 

Update | 2. dubna 2007

Jak jsme slíbili na Sconu, přinášíme vám první kapitolu českého překladu novely "Pan Niska & starobylé umění manželského poradenství" (Mr. Niska & the Ancient Art of Marriage Counselling) od Roseveare, najdete ji v sekci Tvorba fanů. Scon už sice skončil, ale již nyní se můžete těšit na další akci, kde se budete moci zúčastnit přednášek a projekcí na téma Firefly a popovídat si s lidmi podobného ražení: tradiční červencový Festival fantazie!
P.S.: Protože na Sconu sklidilo velký úspěch fanvideo "A Man Named Jayne", doplňujeme link na stránky autora, kde si ho můžete stáhnout (osmé video shora ;-).  

 

Firefly na 2. místě v anketě TV Vote | 30. března 2007

V žebříčku nejoblíbenějších seriálů všech dob TV Vote vyšplhala Firefly již na druhou příčku! Jediný seriál, který je dosud před Firefly, je Xena. Hlasování o nejoblíbenější seriál probíhá nepřetržitě, každou hodinu můžete hlasovat znovu.

 

Oficiální nákresy Serenity: náhled zdarma ke stažení! | 29. března 2007

Dodatek k předchozí novince: Společnost Quantum Mechanix Inc. (QMX), která na začátku dubna vydá limitovanou edici Serenity blueprints, vypustila do světa náhled těchto nákresů. Náhled je k dispozici zdarma a je poměrně detailní, stáhnout si ho můžete zde.
Zdroj: thread na diskusním fóru stránky Stillflying.net.

 

Oficiální nákresy Serenity | 21. března 2007

Za dva týdny, 7. dubna, vyjdou v USA oficiální celobarevné nákresy lodi Serenity. Autoři při jejich přípravě čerpali ze stovek fotografií a podrobných náčrtů původních kulis, CGI souborů a desítek stran referenčního materiálu k seriálu i filmu. Součástí nákresů bude i detailní plánek palubních raketoplánů a Muly. Nákresy bohužel vyjdou zatím pouze v limitované edici, takže na evropské zájemce se nejspíš nedostane.
Zdroj: článek na Whedon.info.

 

Podrobný program Sconu | 20. března 2007

Do zahájení Sconu zbývá přesně deset dní, a tak se na oficiální stránce objevila podrobná, pravděpodobně definitivní verze programu (ještě však může dojít k drobným úpravám). Skvělá zpráva je, že Firefly program bude ještě bohatší, než jsme původně čekali - místo pěti bude mít hned osm hodin! K pěti již dříve avizovaným přednáškám, jejichž anotace si můžete přečíst zde, přibyla přednáška Sebastiana Chuma Firefly roleplaying a dvě hodiny projekce. Scon má slušnou šanci stát se dosud největším setkáním fanoušků Firefly v České republice. Určitě přijeďte i vy - uvidíte, že nebudete litovat!

 

Podrobnosti k novému audiokomentáři Serenity | 20. března 2007

V novém audiokomentáři Serenity, který byl před týdnem natočen a který se objeví jako jeden z nových bonusů na chystaném Serenity Special Edition DVD, uslyšíme Nathana Filliona, Adama Baldwina, Summer Glau, Rona Glasse a Josse Whedona. Napsala to stránka Whedonesque.com s odkazem na Seanharry.com.

 

Notové zápisy hudby z Firefly | 19. března 2007

Také se vám tak líbí hudba z Firefly? A chtěli byste ji slyšet nejen z cédéčka, ale naživo? Nyní se vám tato představa může splnit! Potřebujete pouze dvě věci: člověka, který umí hrát na piáno, a zbrusu novou knihu "Firefly: Music from the Original Television Soundtrack". Čtyřicetistránková kniha obsahuje notové záznamy celkem 12 skladeb z Firefly, upravené jako sólo pro klavír. Kromě nezapomenutelné znělky, jejímž autorem je Joss Whedon, zde najdete 11 atmosférických skladeb Grega Edmonsona: Cows/New Dress/My Crew - Dying Ship/Naked Mal - The Funeral - Inara's Suite - Inside the Tam House - Leaving/Caper/Spaceball - Out of Gas/Empty Derelict - River Tricks Early - River's Dance - River's Perception/Saffron - Tears/River's Eyes. Kniha má celkem přijatelnou cenu, stojí 14,99 USD, což na takovou raritu opravdu není moc.
Zdroj: záznam na Amazon.com, článek na Serenitystuff.com.

 

Update | 19. března 2007

Do Galerie byly doplněny obálky dvou rozšíření k Serenity RPG - "Serenity: Game Master's Screen" a "Serenity: Out in the Black" - a obálka "Firefly: Music from the Original Television Soundtrack".

 

Dva střípky ze světa komiksů | 16. března 2007

O prvním střípku už jste se mohli dočíst v Guestbooku, ale domnívám se, že je natolik významný, že by se měl objevit i na titulní stránce. :-) Joss Whedon oznámil, že uvažuje o komiksovém pokračování svého TV seriálu Angel, který před třemi lety skončil v nejnapínavějším okamžiku na konci páté sezóny. Informovala o tom stránka Whedonesque.com s odkazem na Titan Magazines. "Domlouvám se s Brianem Lynchem, který napsal komiks Spike: Asylum, že bychom udělali něco jako 6. sezónu Angela - oficiální příběh, odehrávající se po Angelovi," uvedl Whedon. Uvidíme, zda půjde o minisérii, nebo o celou komiksovou řadu jako v případě 8. komiksové série Buffy.
A druhý střípek? V nejnovějším 32. čísle komiksového crossoveru Superman/Batman se objevila roztomilá narážka na Firefly. Jimmy Olson má na tričku logo Modrého slunce (viz obrázek). Podle příspěvku na Fireflyfans.net to znamená, že alespoň jeden z kreslířů - Matthew Clark a Ron Randal (tužka), Andy Lanning a Don Hillsman (tuš) - je fanouškem Firefly. :-) Podrobnosti o tajemném Modrém slunci, jehož potenciál nestihli tvůrci Firefly kvůli předčasnému zrušení seriálu plně rozvinout, najdete ve Slovníku.

 

Zapište se do databáze "Kdo je kdo v české a slovenské SF"! | 15. března 2007

Dnešní novinka se neváže přímo k Firefly, ale k nejširšímu sci-fi fandomu. Zdeněk Rampas, prezident Čs. fandomu, připravuje novou, aktualizovanou verzi databáze "Kdo je kdo v české a slovenské SF". Ta je - slovy Zdeňka Rampase - určena všem fanouškům sci-fi, fantasy, hororu, komiksu, seriálů a vůbec všem, kteří se potkávají v SF klubech, na conech a stránkách fanzinů a webů. Dejte o sobě, svých zájmech a aktivitách vědět ostatním a vytvořte v databázi své vlastní heslo - stačí vyplnit formulář na adrese http://kdojekdo.apro.cz. Zhruba do měsíce pak své heslo najdete na stránkách http://ikarie.cz/interkom/who/.
Až se sejde dostatek hesel, mohla by celá aktualizovaná databáze vyjít knižně, podobně jako předchozí verze vydaná v roce 2000.
Zdroj: Zdeněk Rampas, časopis Ikarie č. 3/2007.

 

Nathan Fillion píše o Serenity Special Edition | 13. března 2007

Herec Nathan Fillion (Malcolm Reynolds) se včera na svém blogu zmínil o Serenity Special Edition. Napsal, že nový audiokomentář k filmu už je dokončený. Uslyšíme v něm jak Filliona, tak další herce Firefly/Serenity, kteří se stále považují za dobré přátele. Serenity Special Edition DVD vyjde v USA v červenci tohoto roku, a kromě nového komentáře bude obsahovat i množství dalších exkluzivních bonusů.

 

Summer Glau si zahraje terminátorku | 6. března 2007

Summer Glau (River z Firefly/Serenity) si zahraje v připravovaném seriálu na motivy Terminátora "The Sarah Connor Chronicles". Její postava se bude jmenovat Cameron a půjde o jeden ze dvou nových modelů terminátorů. Zatím není jisté, jestli bude Summer "hodná" nebo "zlá" terminátorka. Podrobnosti najdete na stránce Scifi.com.

 

Update | 6. března 2007

Jak už jste si možná všimli, titulní stránka prošla drobnými změnami. :) Přibyl pravý pruh, který vám v přehledné podobě nabídne pozvánky na akce související s Firefly/Serenity a nejžhavější aktuality; následuje přehled připravovaných knih, komiksů a dalších oficiálních projektů ze světa Firefly a také odkazy na zajímavé internetové stránky.

Rovněž přibyla nová anketa. Nová otázka zní: kdy jste poprvé viděli Firefly? Jako vždy se těšíme na vaše hlasy!

 

Buffy ožívá v podobě komiksu | 5. března 2007

Jsou to už téměř čtyři roky, co skončil televizní seriál Josse Whedona Buffy, přemožitelka upírů. Nyní se fanoušci půvabné bojovnice s upíry, démony i jinou fantastickou havětí konečně dočkají pokračování! 14. března totiž ve Spojených státech vychází první sešit komiksové osmé série, která naváže přímo tam, kde v roce 2003 skončila sedmá televizní sezóna. Nová komiksová řada by měla mít okolo 30 čísel a vzniká přímo pod taktovkou samotného Josse (který část scénářů napíše osobně), takže rozhodně je na co se těšit!
Vzkříšení Buffy je dobrou zprávou i pro fanoušky Firefly/Serenity. Komiksová osmá série potvrzuje, že Joss se svých projektů nevzdává snadno, a zároveň je příslibem, že dříve nebo později se dočkáme i příběhu, který si Joss připravil pro Serenity 2 - jediná otázka je, jestli ve filmové, nebo komiksové formě. ;-)

 

Universal připravuje Serenity Special Edition! | 2. března 2007

Chystá se speciální edice Serenity DVD! Napsala to stránka Whedonesque.com, podle které by nová, dvoudisková edice měla vyjít již letos v červenci. Způsobem sobě vlastním se k tomu vyjádřil i sám Joss Whedon, který mimo jiné zmínil některé nové bonusové materiály, jež se ve speciálním vydání objeví. Budou mezi nimi např. klipy R. Tam Sessions nebo zbrusu nový komentář, tentokrát za účasti představitelů hlavních rolí. Nezbývá než doufat, že speciální edice pronikne i do českých končin.

 

Orson Scott Card píše o Firefly | 1. března 2007

Spisovatel sci-fi Orson Scott Card, několikanásobný nositel cen Nebula a Hugo, patří již delší dobu mezi oddané fanoušky Firefly. Svůj obdiv k seriálu nedávno opět vyjádřil v pravidelném sloupku, který píše pro americký list The Rhinoceros Times:
"Firefly vydržela pouze necelou sezónu, především proto, že nemohla soupeřit s lacinými reality show, které Fox rozjížděl ve velkém - proč cpát peníze do drahého sci-fi seriálu, když můžete vzít pár imbecilů, strčit je před kameru, obejít se bez scénářů i vkusu, a získat daleko větší sledovanost za mnohem míň peněz?
(...) Tenhle televizní seriál byl chytrý, vtipný, heroický, realistický, působivý, inovativní, ale zároveň si byl vědom tradic science fiction a televize. Byl to ten nejpozoruhodnější pořad v televizi, tečka. A zrušili ho dřív, než většina lidí měla možnost zjistit, že se vůbec vysílá. (...) Fanoušci se zorganizovali podle tradičního sci-fi fandomového modelu, začali si říkat 'Hnědokabátníci', a rozhodli se prosadit pokračování. (...) Už dříve jsem napsal, že Serenity považuju za nejlepší film svého roku a za nejlepší sci-fi film všech dob."
Celý text (v angličtině) najdete zde.

 

Nové informace o Serenity: Better Days | 26. února 2007

O víkendu proběhla ve Spojených státech akce New York Comic-Con, na které Dark Horse odtajnil nové informace o chystaném komiksu Serenity: Better Days. Už delší dobu se ví, že scénář píše Joss Whedon s Brettem Matthewsem a že komiks se bude odehrávat ještě před filmem (stejně jako první minisérie Serenity: Those Left Behind). Nyní však Scott Allie z Dark Horse oznámil i jméno kreslíře a podrobnosti o zápletce. Kreslířem má být i tentokrát Will Conrad, obálky s nejvyšší pravděpodobností namaluje Adam Hughes. Děj se bude točit okolo jistého velice lukrativního džobu, po jehož splnění může posádka Serenity zbohatnout natolik, že jí to umožní odejít do důchodu. Takto obtížný úkol, stejně jako příslib nenadálého bohatství, si ovšem vymáhá daň na psychice posádky, která se postupně začíná rozpadat.
Scénář komiksu je už hotový. První sešit trojdílné minisérie Better Days vyjde na podzim, pravděpodobně v září nebo říjnu.
Zdroj: článek na Comics.ign.com, článek na Newsarama.com.

 

Nové oficiální triko Serenity | 20. února 2007

Firma MakeUSmile Tees uvedla na trh nové oficiální triko s motivem Fruity Oaty Bar. Kromě toho firma nabízí i řadu dalších triček Firefly/Serenity, např. s logem filmu a seriálu, některými postavami, odznakem Nezávislých, logem Modrého slunce aj. Českého fanouška přijde jedno tričko zhruba na 650 Kč (cena 18,99 dolarů + poštovné mimo USA 9,50 dolarů). Je hezké vidět, že rok a půl po premiéře Serenity stále vzniká nový merchandising k filmu. ;-)

 

Firefly v online databázích | 19. února 2007

Rádi bychom vás upozornili na několik českých databází filmů a seriálů, ve kterých můžete najít i Firefly/Serenity. Mnozí z vás jistě znají nejobsáhlejší českou stránku věnovanou filmům a seriálům ČSFD, inspirovanou zahraniční databází IMDb (Firefly záznam zde, Serenity záznam zde). Mladší, ale neméně zajímavé jsou také stránky zaměřené čistě na seriály - Serialy.petrklic.info (Firefly záznam zde) a Serialy.mirekholy.net (Firefly záznam zde). Najdete zde např. popis každého seriálu, ale i další zajímavosti a odkazy, a také můžete každý seriál ohodnotit. Pro úplnost doplňujeme také odkaz na Firefly v české verzi Wikipedie (zde) a v encyklopedii Navajo (zde).

 

Scon se blíží! | 13. února 2007

Připomínáme, že setkání fanoušků sci-fi Scon už pomalu klepe na dveře, proběhne ve dnech 30.3.-1.4. v Praze v obchodní akademii Svatoslavova. Na oficiálních stránkách Sconu už se můžete přihlašovat. Online přihláška není podmínkou účasti, ale předem přihlášení dostanou slevu. Podrobnosti o Firefly programu najdete zde

Určitě přijďte, i pokud jste ještě na žádném conu nebyli - uvidíte, že nudit se nebudete. ;-) Udělejme ze Sconu důstojné setkání českých fanoušků Firefly/Serenity!

 

Poezie s tematikou Firefly | 12. února 2007

Stránka Thediagram.com uveřejnila dvě jedinečné básně inspirované Firefly. Jejich autorem je Kevin Oberlin, který věnoval první báseň Malovi a druhou Washovi. Obě dílka mají podobu diagramu, který lze přečíst několika různými způsoby. Doporučujeme číst je nejprve po řádcích, ale zajímavé jsou i další kombinace, např. úhlopříčky.

 

Update | 9. února 2007

Sekce Tvorba fanů je bohatší o zbrusu novou českou povídku, Family portrait od Lucy H.! Neváhejte a začtěte se, uvidíte, že stejně jako my budete netrpělivě očekávat pokračování...

 

TV spoty Drive | 7. února 2007

Na YouTube a GoogleVideo se vyrojilo několik TV spotů k chystanému seriálu Drive v hlavní roli s Nathanem Fillionem. První najdete zde, druhý zde a třetí zde. Doporučujeme zvláště ten třetí. ;-)

 

Wonder Woman bez Josse | 5. února 2007

Joss Whedon nakonec nenatočí film Wonder Woman, inspirovaný stejnojmennou komiksovou postavou. O víkendu to osobně oznámil na stránce Whedonesque.com. Whedon posledních několik měsíců tvrdě pracoval na scénáři filmu a měl ho také režírovat. Studio Warner Bros. se nyní rozhodlo spolupráci na filmu ukončit, údajně kvůli rozdílným představám o celém projektu. "Každý jsme si prostě představovali úplně jiný film," shrnul Whedon. Po jeho odchodu není jisté, kdo film napíše a natočí. 

Joss Whedon se nyní chce věnovat svým ostatním projektům, především dokončení svého vlastního filmu Goners. Kromě toho také píše 8. komiksovou sérii Buffy a druhou komiksovou minisérii Serenity nazvanou Better Days.

Komentář Firefly.wz.cz: Na jednu stranu nás mrzí, že to Jossovi s Wonder Woman nevyšlo, na druhou stranu si uvědomujeme, že to nemusí být pouze negativní. Přípravy Wonder Woman si žádaly příliš mnoho Jossova času, který nyní bude moci využít k rozvíjení svých vlastních, původních projektů. Při nich najde jeho scenáristický i režisérský génius lepší uplatnění než při přípravě filmu, u něhož ho svazovala jednak komiksová předloha, jednak nenechavé studio. 

 

Update | 1. února 2007

Český překlad novely Upřímnost od Guildsister je kompletní! V sekci Tvorba fanů na vás čeká její poslední, šestá kapitola, jež vám poskytne unikátní pohled do nitra jednotlivých postav a jejich názory na to, co se vlastně v Upřímnosti stalo. A že se ty názory dost liší. :-) Aby se vám lépe četlo, můžete si svou plochu zkrášlit třemi zbrusu novými wallpapery od Lucy H. Naleznete je v sekci Download. ;-)

 

Minear a Fillion připravují nový seriál | 30. ledna 2007

Producent a scenárista Tim Minear, pravá ruka Josse Whedona a spoluautor seriálů Firefly a Angel, chystá svůj vlastní televizní seriál nazvaný Drive. Seriál se bude točit okolo ilegálních automobilových závodů, opředených spoustou tajemství a záhad. Je docela dobře možné, že navzdory "nefantastickému" prostředí se Drive stane částečným pokračovatelem Firefly a Angela, a to jak po scenáristické, tak po herecké stránce. Hlavního hrdinu Alexe Tullyho totiž ztvární Nathan Fillion (Malcolm Reynolds z Firefly/Serenity) a jeho ztracenou ženu Kathryn si zahraje Amy Acker (Fred z Angela). V dalších rolích se objeví Emma Stone (Malcolm in the Middle, Medium), Melanie Lynskey (Flags of our Fathers) a Kevin Alejandro (Sleeper Cell).

Drive slibuje kromě neutuchající akce také břitké hlášky, zdravou porci humoru a postupné rozplétání minulosti jednotlivých postav, v čemž je Tim Minear obzvláště excelentní (viz nezapomenutelná epizoda Firefly: Out of Gas). Seriál Drive začne vysílat televize FOX 15. dubna tohoto roku. Pro bližší informace doporučujeme oficiální stránku, a především také fanovskou adresu DriveFans.com

"I was in a terrible car accident when I was two years old...I shouldn't have been driving in the first place." -- citát Nathana Filliona ze stránek DriveFans

 

Update | 25. ledna 2007

Sekce Obsazení: Filmografie jednotlivých herců prošly aktualizací, přibyl medailon Dennise Cockruma neboli muže v modrých rukavicích č. 2.

Sekce Tvorba fanů: V kategorii fanfikcí na vás čeká další, již pátá kapitola rozsáhlé novely Upřímnost od Guildsister. Na závěrečnou kapitolu se můžete těšit již příště!

 

Chystá se další kniha o Firefly | 24. ledna 2007

Londýnské nakladatelství I. B. Tauris připravuje knihu odborných esejů na téma Firefly/Serenity. Antologii, jejíž přesný název ještě nebyl oznámen, sestavují Rhonda V. Wilcox (editorka knihy Why Buffy Matters) a Tanya Cochran.
Seznam esejů, které by se měly v knize objevit, čítá 19 položek od žánrové přes genderovou až po kulturální problematiku. Některé názvy vypadají vskutku zajímavě - namátkou "Společnice a Sokrates: Je Inara Hetaera?", "Zpátky do budoucnosti: Retrofuturismus a kyberpunk ve Firefly a Serenity" či "Geopolitické implikace Firefly a Serenity". Celý seznam si můžete prohlédnout na stránkách Slayage.
Sbírka bude již druhou knihou s podobným zaměřením, ta první, Finding Serenity, vyšla zhruba před dvěma roky a sestavila ji Jane Espenson. Zatímco eseje ve Finding Serenity se nesly v populárním duchu, eseje v nové knize budou zřejmě zaměřené více akademicky.

 

Firefly fórum změnilo adresu | 23. ledna 2007

Největší české a slovenské fórum zaměřené na Firefly/Serenity se přestěhovalo, od počátku tohoto týdne ho najdete na adrese www.firefly.prisonbreak-cz.com/index.php. Přijďte si popovídat nejen o Firefly, ale i o všech ostatních seriálech, filmech či komiksech, které vás zajímají!

 

Update | 22. ledna 2007

Trochu opožděně vás vítáme v roce 2007, poprvé v novém - a doufáme, že také hezčím - kabátku. :-) Jedním z důvodů měsíc dlouhého zimního spánku byla právě úprava designu (a druhým důvodem probíhající zkouškové období, brrr). Přejeme vám hodně úspěchů v novém roce, studentům studijních a pracantům pracovních, a všem bez rozdílu, aby se konečně pohnuly ledy a my se dočkali druhého Firefly/Serenity filmu nebo televizní série. Can't stop the signal! ;-) 

 

Archiv: Novinky 2005 | Novinky 2006

 

.:: POZVÁNKA ::.

 

Firefly na Festivalu fantazie 2007

Na počátku července proběhne v Chotěboři další ročník Festivalu fantazie, největšího českého setkání fanoušků sci-fi a fantasy. V programu ani tentokrát nebude chybět Firefly. Najdete ji v programové linii SlayerCon, věnované seriálům Josse Whedona.

 

.:: AKTUÁLNĚ ::.

 

Firma Multiverse na konci minulého roku oznámila, že připravuje online hru ze světa Firefly. Půjde o MMORPG, stejný typ hry, jako jsou např. populární Star Wars Galaxies nebo World of Warcraft. Betaverze by podle oficiálních informací mohla být hotová již v roce 2008.

 

.:: CHYSTÁ SE ::.

 

květen 2007:

- Firefly: The Official Companion vol. 2 (kniha)

srpen 2007:

- Serenity Collector's Edition DVD

září 2007:

- Serenity: Better Days #1 (komiks)

říjen 2007:

- Serenity Found (kniha)

2007-08: 

- Serenity: Better Days #2 (komiks)

2007-08:

- Serenity: Better Days #3 (komiks)

2008: 

- Firefly MMORPG

 

.:: TOP AFFILIATES ::.

 

 

Další...

 

 

 

 


Website established by Milan "kernel32" Pohl, June 2005.

Počet přístupů od 19.1.2006: (ze stejného počítače započítáván 1 za den).

Firefly (c) 2002 Twentieth Century Fox. Serenity (c) 2005 Universal Studios.