Obal americké verze DVD SerenityNovinky

 

Poslední aktualizace: prosinec 2006

 

AKTUÁLNĚ

DVD s celovečerním filmem Serenity, volně navazujícím na seriál Firefly, vyšlo na konci května konečně i v České republice. Součástí tuzemského vydání je samozřejmě česká lokalizace včetně dabingu. Mezi bonusy najdeme například 14 minut vystřižených scén, dokument o vzniku Firefly a Serenity a nezbytný komentář režiséra a scenáristy Josse Whedona. Serenity získala dvě nejprestižnější sci-fi ocenění, cenu Nebula a cenu Hugo.

 

Update | 22. prosince 2006

Jako malý předvánoční dárek vám přinášíme další update Tvorby fanů. Novela Upřímnost pokračuje již čtvrtou kapitolou, ve které Mal a Zoe odhalují další děsivé podrobnosti o konci války Aliance s Nezávislými. Kromě toho na vás čeká český překlad komiksu Serenity Park. Přejeme příjemnou zábavu a krásné a pohodové svátky!

 

Hry pro dlouhé zimní večery | 19. prosince 2006

Nevíte co s dlouhými zimními večery nebo co podniknout na Silvestra? Vyzkoušejte stolní hry s tematikou Firefly! Na fanovských stránkách Wydraz Web si můžete stáhnout hned dvě takové. První z nich, stolní hra Firefly: Keep Flyin', je určená pro 3-8 hráčů, přičemž každý hraje za kapitána nákladní lodi třídy Firefly, vydělávající si na živobytí v nemilosrdném vesmíru budoucnosti. Podobný background má i druhá, tentokrát karetní hra Firefly Card Game. Obě hry si zaslouží pozornost už jenom kvůli jejich nádhernému grafickému zpracování. Uvidíte, že neodoláte a zatoužíte si je okamžitě zahrát. ;-)

 

Rozhovor s Coreyem Bridgesem o Firefly MMORPG | 18. prosince 2006

Zbrusu nová stránka Fireflymmo.com, specializovaná na informace a novinky o chystané Firefly onlinovce, publikovala zajímavý rozhovor s Coreyem Bridgesem. Bridges je spoluzakladatelem a výkonným producentem firmy Multiverse, pod jejíž hlavičkou hra vznikne. Rozhovor odhalil podrobnosti o uzavření kontraktu mezi Multiverse a Foxem, a nastínil směr, kterým by se hra měla ubírat. Bridges doufá, že se podaří získat pro spolupráci herce původního seriálu (s některými již minulý víkend mluvil na americkém setkání fanoušků Firefly), a slibuje maximální věrnost atmosféře a reáliím seriálu. Firma chce při přípravě hry brát v potaz názory fanoušků, pro jejichž dotazy a náměty Multiverse založil speciální diskusní fórum.

 

Firefly na Sconu 30.3.-1.4.2007 | 14. prosince 2006

Na přelomu března a dubna 2007 proběhne v Praze nový con nazvaný Scon. Součástí programu bude také půldenní blok věnovaný Firefly - bude to největší blok, jaký zatím Firefly na českých conech dostala. Stále je ale nedostatek přednášejících, takže pokud máte zájem zrealizovat na Sconu svou vlastní přednášku na libovolné téma související s Firefly, neváhejte a ozvěte se - například zde na Firefly fóru.

 

Anketa TV Vote: Firefly již na 3. místě! | 13. prosince 2006

Na počátku října jsme vás informovali o anketě TV Vote, kontinuálním hlasování o nejlepší televizní seriál všech dob. Tehdy se Firefly nacházela na osmém místě, nyní se - jistě i díky přičinění mnohých z vás :-) - vyšplhala až na místo třetí! Hlasovat můžete každou hodinu znovu. Třebaže anketa nevypovídá o počtu fanoušků jednotlivých seriálů, je dobrým měřítkem jejich oddanosti a zároveň vynikající příležitostí, jak na váš oblíbený seriál upozornit další potenciální zájemce.

 

Další novinka od Dark Horse | 12. prosince 2006

Dark Horse přichystal fanouškům Firefly další překvapení. V jeho online katalogu se nově objevila nejen trojice PVC figurek, o které jsme psali minulý týden, ale také reaverizovaná Serenity. Figurky vyjdou 16. května 2007 a budou stát 17,99 USD, reaverizovaná Serenity pak 24. května 2007 za cenu 24,99 USD. Kromě toho Dark Horse před několika měsíci vydal také zapalovač a ornament Serenity a především také komiks Those Left Behind.
Nový komiks Better Days vyjde podle neověřených informací až na podzim 2007.

 

Firefly onlinovka vyjde v roce 2008 | 9. prosince 2006

Společnost Multiverse v oficiální tiskové zprávě potvrdila pouhých pár desítek hodin starou informaci, že s Foxem uzavřela smlouvu na oficiální online hru ze světa Firefly. Hra, jejíž vývoj svěří firma Multiverse nezávislému produkčnímu týmu, by měla světlo světa spatřit již v roce 2008.
"Seriál Firefly se odehrává v neuvěřitelně pestrém a vzrušujícím vesmíru. Bude velice poutavým a jedinečným online zážitkem, plným dobrodružství, humoru a tajemství," řekl Corey Bridges, spoluzakladatel a výkonný producent Multiverse.
Tisková zpráva dále uvádí, že Fox zvolil firmu Multiverse především kvůli přednostem její technické platformy a společným představám o budoucnosti online zábavy. Multiverse vytváří síť online her a virtuálních světů, pro jejichž zpřístupnění bude hráčům stačit jediný program - Multiverse Client. "Virtuální světy chápeme jako neobyčejně slibné nové zábavní médium. Toto je pro 20th Century Fox i pro fanoušky Firefly skvělá příležitost, protože Multiverse vytvoří svět, který zůstane věrný původnímu seriálu, ale zároveň umožní fanouškům úplně novou dimenzi osobních zážitků," dodal Adam Kline, viceprezident New Media Enterprises ve 20th Century Fox Licensing & Merchandising Division.

 

Firefly jako MMORPG!!! | 8. prosince 2006

Sen statisíců fanoušků se stane skutečností - Firefly ožije v podobě počítačové hry! Firma Multiverse oznámila, že uzavřela smlouvu s Fox Licensing a převede vesmír Firefly do virtuální podoby jako MMORPG (Massively Multiplayer Online Roleplaying Game). Půjde tedy o stejný typ hry, jako jsou populární Star Wars Galaxies nebo World of Warcraft. Bližší podrobnosti zde.

 

Serenity Tales se utěšeně rozrůstají | 8. prosince 2006

Stránka Serenity Tales, věnovaná fanovským komiksům Firefly/Serenity, zaznamenala v poslední době několik nových, velice zajímavých přírůstků. Jedním z nejoriginálnějších je bezesporu úžasné dílko "Notes on a Fridge (on a spaceship)", jehož název by šel do češtiny přeložit jako "Vzkazy na ledničce (na vesmírné lodi)". Příznivce drsnějšího humoru potěší Serenity Park, a chcete-li vědět, co dostal Jayne v dalším balíčku od maminky, nepřehlédněte ani Diversionary Tactics (ne, palčáky to nejsou :-)).
Na téže adrese se zároveň objevil rozcestník na všechny další fanovské komiksy, které se autorům podařilo na internetu vypátrat, takže ještě jednou doporučujeme.

 

Figurky od Dark Horse budou v květnu | 8. prosince 2006

Před měsícem jsme vás informovali o tom, že Dark Horse chystá na rok 2007 kromě nového komiksu Better Days také plastové figurky na motivy Serenity. Stránka Comicscontinuum.com tento týden zveřejnila první podrobnosti a fotografii. Půjde o sběratelskou sadu tří figurek (Jayne, Mal a River), jejichž společná cena bude 17,99 USD. Figurky se na americkém trhu objeví 16. května 2007.
Datum vydání komiksu Serenity: Better Days není dosud známo. Fanoušci seriálů Josse Whedona se ovšem již nyní mohou těšit na březen, kdy začne vycházet komiksová osmá série seriálu Buffy.

 

Serenity v anketě Space.com | 6. prosince 2006

Prestižní stránka Space.com uspořádala anketu o nejlepší sci-fi film všech dob. Všechny fanoušky Firefly jistě potěší, že do ankety byla zařazena i Serenity. Každý nominovaný film můžete ohodnotit jednou až pěti hvězdičkami, Serenity naleznete zde.

 

Nathan Fillion ve sci-fi hororu Slimák | 24. listopadu 2006

Do českých luhů a hájů se konečně připlazil Slimák (Slither), hororová sci-fi komedie s Nathanem Fillionem v hlavní roli. Film vychází 27. listopadu na DVD a pro české diváky je to první možnost, jak se s ním seznámit, neboť Slimák se v českých kinech vůbec nepromítal. Fillion ve filmu hraje (ne)ohroženého policistu Billa Pardyho, čelícího invazi vražedných měkkýšů.

 

Update | 21. listopadu 2006

Sekce Tvorba fanů se rozrostla o slíbenou třetí část komiksu Štěstí začátečníka, který je tímto kompletní. ;-)

 

Firefly fórum: první stovka uživatelů! | 20. listopadu 2006

Na českém a slovenském Firefly fóru se k dnešnímu dni zaregistrovalo už více než 100 fanoušků. Neváhejte a pojďte si i vy popovídat se spřízněnými dušemi o Firefly a Serenity i dalších sci-fi seriálech a filmech!

 

Update | 20. listopadu 2006

V sekci Tvorba fanů na vás čeká druhá část komiksu Štěstí začátečníka. Na třetí část se můžete těšit již zítra!

 

Update | 16. listopadu 2006

Po několika měsících jsme tu s dalším updatem Tvorby fanů, a není to update ledajaký. :-) Založili jsme novou rubriku věnovanou fanovským komiksům, a jejím prvním přírůstkem se stává komiks Štěstí začátečníka (Beginner's Luck). Odehrává se ještě před Firefly a popisuje první společný zločin Mala a Zoe, který se ovšem vyvine trochu jinak, než si dvojice novopečených desperátů představovala. :-) Dnes přinášíme první část, zbývající dvě části budou následovat v nejbližších několika dnech. (Komiks uveřejňujeme samozřejmě se svolením jeho autorů.)

 

Firma nabízí repliky zbraní z filmu Serenity | 15. listopadu 2006

Hledáte dekorační doplněk nad krb či nad pracovní stůl? Nejlepší je takový, který vám v případě potřeby pomůže ochránit příbytek před narušiteli! Firma Museum Replicas Ltd. přišla s věrnými replikami meče agenta Aliance a dvojice zbraní, kterými River v závěru filmu zpacifikovala početnou skupinu Plenitelů. Jediným problémem je obtížná dostupnost a cena - meč stojí 165 dolarů (3700 Kč), zbraně River 295 dolarů (6500 Kč).

 

Firefly ve hře The Sims 2 | 8. listopadu 2006

Patříte-li mezi fanoušky počítačové hry The Sims 2, máme pro vás dobrou zprávu. Svět "simíků" si nyní můžete rozšířit také o postavičky inspirované Firefly. Kdo by nechtěl mít ve svém virtuálním domečku Jayna nebo Inaru. ;-)

 

Do kin přicházejí Potomci lidí | 6. listopadu 2006

Již za tři dny, ve čtvrtek 9. listopadu, má v ČR i SR premiéru postapokalyptický sci-fi thriller Potomci lidí (Children of Men). Významnou roli v něm ztvárnil - alespoň podle traileru - Chiwetel Ejiofor, známý jako agent Aliance z filmu Serenity. Snímek inspirovaný stejnojmenným románem P. D. Jamesové natočil režisér Alfonso Cuarón (Mexická jízda, Harry Potter a vězeň z Azkabanu), v hlavních rolích se představí Clive Owen a Julianne Mooreová. Potomky lidí provázejí velice dobrá hodnocení (na CSFD 98 procent), takže pokud máte temné sci-fi příběhy rádi, určitě si film nenechte ujít - nejen kvůli Ejioforovi. ;-)

 

Mapy, mapky, mapičky | 3. listopadu 2006

Také jezdíte tak rádi prstem po mapách a mrzí vás, že dosud nevyšel žádný oficiální plán vesmíru Firefly/Serenity? Američtí fanoušci se rozhodli tento nedostatek napravit a vytvořili hned několik map, vycházejících ze všech dostupných informací v seriálu, filmu i referenčních materiálech. Některé představují vesmír Firefly jako jedinou sluneční soustavu (mapa od Hansela Cooka), další mapy obsahují hvězdných systémů víc (mapa od Roba Carlose, mapa od Wydraze). Kromě toho se na serveru Serenitystuff.com objevila také nádherná a propracovaná mapa údolí Serenity.

 

Překvapení od Dark Horse | 30. října 2006

Dark Horse Comics oznámil, že kromě nového komiksu Serenity: Better Days chystá na rok 2007 rovněž sadu figurek a možná i několik malých modelů vesmírných lodí ze světa Firefly. Píše o tom stránka Figures.com. Zpracování modelů by mělo být podobné jako v případě ornamentu Serenity, který vydal Dark Horse letos v dubnu.

 

Fanoušci vrací úder | 30. října 2006

Minulý týden pobouřil Universal řadu fanoušků, když se rozhodl zakročit proti tzv. fanovskému merchandisingu (neoficiálně vyráběné a prodávané předměty na motivy Serenity, jejichž cena je ovšem často určena pouze k pokrytí nákladů). Fanoušci se nyní rozhodli Universalu toto "gesto" oplatit a zpětně mu vyúčtovat všechnu svou práci, kterou dobrovolně odvedli při šíření povědomí o Serenity. Za tím účelem založili iniciativu The Browncoat Invoice. Jejím smyslem samozřejmě není získat od Universalu peníze, které jim "dluží", ale spíše jej upozornit na to, jak velkou roli při propagaci Serenity sehráli, a že jeho zákrok možná nebyl tak úplně fér.

 

Universal zasahuje proti výrobkům fanoušků | 26. října 2006

Společnost Universal se po vzoru FOXu rozhodla zakročit proti fanouškům, kteří distribuují své vlastní, nelicencované produkty na motivy Firefly/Serenity. Zákrok Universalu postihl dokonce i 11th Hour, která se mezi fanoušky proslavila mimo jiné nádhernými černobílými plakáty a sehrála významnou roli při propagaci Serenity. Proti postupu Universalu se mezi fanoušky zvedla vlna odporu, jiní se jej naopak zastali. (Komentáře na Whedonesque.com zde a zde, vyjádření 11th Hour zde, analýza portálu Chud.com zde, výzva stránky Serenitystuff.com zde.)

 

Brett Matthews o chystaném komiksu Better Days | 20. října 2006

Komiksový podcast Comic News Insider přinesl ve svém 59. vydání interview s Brettem Matthewsem, který společně s Jossem Whedonem píše scénář nové trojdílné minisérie Serenity: Better Days. Ta se bude stejně jako první trojdílný komiks Those Left Behind odehrávat mezi seriálem Firefly a filmem Serenity. MP3 s 59. epizodou podcastu si můžete stáhnout zde (část, ve které Matthews mluví o spolupráci s Whedonem a přípravách Better Days, začíná zhruba ve 35. minutě).

 

Summer Glau o možnosti Serenity 2 | 17. října 2006

Naděje, že se film Serenity dočká pokračování, stále žije. Dnes to potvrdila herečka Summer Glau (River). "Ta možnost tu stále je," sdělila Summer serveru TheWest.com.au. "Josse momentálně zaměstnávají jiné projekty [např. příprava filmu Wonder Woman, komiksu Serenity: Better Days a komiksu navazující na 7. sezónu Buffy - pozn. Firefly.wz.cz], ale pořád je možnost, že uděláme další film a všechny nás k tomu váže smlouva. Pořád se stýkáme, sice máme každý svou vlastní práci, ale doufáme, že se zase dáme dohromady."

 

Festival fantazie Speciál se blíží | 16. října 2006

Všem milovníkům sci-fi a fantasy připomínáme, že 26.-29. října se v Chotěboři koná letošní ročník Festivalu fantazie Speciál. Součástí programové linie Slayercon, věnované seriálům Josse Whedona, bude i Firefly. Bližší informace najdete na oficiálních stránkách Festivalu fantazie nebo přímo na stránkách Slayerconu.

 

Update | 16. října 2006

V sekci Download je k dispozici aktualizovaná, tentokrát už opravdu definitivní verze titulků. V průběhu uplynulého půlroku v nich byly vychytány poslední mušky. Doufáme, že všechny. ;-) Kosmetických změn doznal též Přehled epizod.

 

Po stopách fontů z Firefly | 12. října 2006

Líbí se vám fonty, které byly použity v seriálu Firefly a filmu Serenity, zajímá vás, odkud se vzaly a jak se jmenují, případně kde se dají získat? Grafický designér a fanoušek Firefly Rick Macmerc se rozhodl zjistit odpovědi na všechny tyto otázky. První výsledky svého pátrání publikoval nedávno na svém blogu a nyní přišel s dalšími poznatky. Oba příspěvky doplnil bohatými obrazovými ukázkami a přidal odkazy, kde je možné tyto fonty stáhnout. Většina je zpoplatněna, neboť i na typy písma se vztahují autorská práva, ale některé fonty jsou k dispozici zdarma. Dodáváme, že další "whedonovské" fonty jsou k dispozici na adrese www.angel-btvs.co.uk/fun/fonts.php.

 

Nepropadejme panice | 9. října 2006

Poslední týden se na internetu objevují apokalyptické zvěsti, že Joss Whedon zlomil nad Serenity hůl a druhé pokračování už nikdy nenatočí. Rádi bychom tuto dezinformaci uvedli na pravou míru. Zpráva, kterou uveřejnila řada internetových filmových stránek, vznikla překroucením Jossova příspěvku na serveru Whedonesque.com. Joss v něm napsal, že Serenity 2 se momentálně nepřipravuje. K drbům, že Serenity 2 nebude nikdy, byl odtud již jen krůček. Whedon tyto zvěsti vyvrátil osobně, znovu na Whedonesque.com. Jossovi na realizaci Serenity 2 záleží stejně jako nám fanouškům, a nikdy by ji takto nepohřbil. Nepohřbívejme ji ani my. Pro realizaci "dvojky" můžeme udělat jediné - získávejme Firefly/Serenity další fanoušky a doufejme, že zisky z DVD postupně přesvědčí Universal, aby do Serenity 2 šel. Can't stop the signal!

 

Anketa "Best TV Show Ever": hlasujte pro Firefly! | 6. října 2006

Na adrese Richlabonte.net/tvvote probíhá kontinuální hlasování o nejlepší televizní seriál všech dob. Firefly se momentálně nachází na 8. místě, žebříček vede s velkým náskokem seriál Xena. Jediný vesmírný sci-fi seriál, kterému se daří lépe než Firefly, je v tuto chvíli Farscape. Podotýkáme, že hlasovat můžete vícekrát; nejdříve však hodinu po vašem předchozím hlasování.

 

Firefly dominovala cenám SyFy Awards | 3. října 2006

Ne pouze jednu, ale hned pět cen získala Firefly v letošních SyFy Awards. Seriál vznikl už v roce 2002, a do soutěže byly tedy zařazeny pouze tři epizody, které původně v televizi odvysílány nebyly a televizní premiéru měly až v roce 2005 (Trash, The Message a Heart of Gold). Firefly zvítězila v těchto kategoriích: nejlepší herec (Nathan Fillion), nejlepší herec ve vedlejší roli (Adam Baldwin), nejlepší zvláštní host (Christina Hendricks), nejlepší epizoda (Trash) a nejlepší seriál. Kompletní výsledky najdete zde.

 

Komiksy od fanoušků pro fanoušky | 2. října 2006

Také vám připadá čekání na další oficiální komiks Serenity tak dlouhé? Pokud ano, máme pro vás dobrou zprávu - čekání si můžete ukrátit četbou fanovských komiksů na adrese Serenitytales.typepad.com. Zatím jich je tam jen hrstka, ale tvůrci slibují, že brzy přibudou další.

 

Firefly na Festivalu fantazie Speciál | 29. září 2006

Ve dnech 26.-29.10.2006 se v Chotěboři koná další ročník Festivalu fantazie Speciál (dříve Avalcon Speciál), setkání fanoušků sci-fi a fantasy, navazující na poněkud "masovější" červencový Festival fantazie. Program obsahuje spousty zajímavých přednášek a projekcí jak z oblasti filmů a seriálů, tak literatury či her. Stejně jako v případě letní akce nebude v programu chybět ani Firefly. Podrobnější informace o programu, vstupném, stravování a ubytování najdete zde.

 

Fox šlape na krk tričkům Modrého slunce | 29. září 2006

Na internetu je možné získat řadu triček na motivy Firefly/Serenity, často produkovaných a šířených přímo fanoušky. Jednou z nejpopulárnějších adres je BlueSunShirts.com, zaměřená na trička s logem Modrého slunce (Blue Sun), tajemného zaměstnavatele obou mužů s modrými rukavicemi. Televize Fox této stránce před nedávnem oznámila, že pokud do dvou týdnů nepřestane tato trička šířit, bude celou záležitost řešit právní cestou. A to přesto, že Fox dal kdysi hi-res logo Modrého slunce na své stránky k volnému použití. Fanoušci reagovali většinou pobouřeně: "Fox je jako malé dítě, které zahodí svou hračku a nejeví o ni zájem, dokud si s ní nezačne hrát někdo jiný," napsal jeden z nich. Podle dalších ale nemusí být skutečnost, že se Fox o věci související s Firefly dosud zajímá, špatným znamením. Více na této adrese.

 

"Big Damn Thank You" pro Universal | 27. září 2006

Za několik dní to bude už rok, co měla Serenity premiéru ve Spojených státech. Američtí fanoušci se při té příležitosti rozhodli zorganizovat akci "Big Damn Thank You", jejímž smyslem je poděkovat Universalu za to, že oživil seriál Firefly prostřednictvím celovečerního filmu. Pokud se chcete také zapojit, stačí, když se zvěčníte na digitální fotografii, snímek doplníte stručným poděkováním (stačí prosté "Thank you, Universal!") a odešlete pomocí jednoduchého formuláře na adrese www.bigdamnthankyou.com/cgi-bin/upload.pl. Ukažme Universalu, že Serenity má fanoušky i v našem koutě světa!

 

Update | 26. září 2006

Na základě vašich nominací jsme sestavili novou anketu z nejoblíbenějších Inařiných kostýmů. Do ankety jsme zařadili všechny kostýmy, které byly nominovány alespoň 2x. Děkujeme všem, kteří napsali své tipy - ať už k nám do Guestbooku nebo na Firefly Fórum.

 

Jewel Staite prozradila nové podrobnosti o Serenity 2! | 22. září 2006

Dosud není jisté, zda dá Universal filmu Serenity 2 zelenou, Joss Whedon už má ovšem jeho děj předběžně naplánovaný. Herečka Jewel Staite (Kaylee) na setkání fanoušků "Serenity Cubed Convention" prozradila několik podrobností o jeho zápletce. (Následují spoilery - chcete-li číst dál, přetáhněte text myší.) Film má údajně začít velice šokující scénou, která zabere zhruba prvních pět minut, a zbytek filmu bude flashback, v němž se ukáže vše, co této scéně předcházelo. Díky tomu bude možné, aby se ve filmu objevilo všech devět hlavních postav, což Joss Whedon slíbil už dříve.
(Konec spoilerů.) Úplný report ze Serenity Cubed Convention si můžete přečíst zde.

 

Update | 19. září 2006

Sekce Extra: Doplněno 16 zbývajících Inařiných kostýmů (z epizod 12-14 a z filmu Serenity). Z nejhezčích šatů bychom chtěli sestavit anketu. Budeme rádi, pokud nám je pomůžete vybrat - vaše nominace uvítáme v Guestbooku. :-)

 

Update | 15. září 2006

Sekce Slovník: V textu byly provedeny drobné doplňky a úpravy; seznam zdrojů se rozrostl o Firefly: The Official Companion volume 1. Rovněž přibyla hrstka nových obrázků, např. k Mule.

 

Update | 12. září 2006

Sekce Extra: Přidány Inařiny kostýmy z epizod 7-11. Kostýmy ze zbývajících epizod a z filmu Serenity budou doplněny příště!

 

Vyšel první díl encyklopedie o Firefly! | 11. září 2006

Na počátku září vyšla ve Spojených státech kniha Firefly: The Official Companion volume 1, která měla krátce předtím premiéru ve Velké Británii. Celobarevná kniha je strukturována podobně jako dříve vydaný úspěšný titul Serenity: The Official Visual Companion, který dostal cenu SFX Magazine za nejlepší nebeletristický titul roku 2005. Jádro knihy tvoří scénáře prvních šesti epizod (zbývajících osm bude ve druhém díle), doplněné tematickými stranami, boxy se zajímavostmi, rozhovory a zákulisními informacemi o hercích, postavách, kostýmech či technologii seriálu.
Výpravná 176stránková publikace stojí 20 USD, přes knihkupectví s cizojazyčnou literaturou ji lze objednat i u nás (vyzkoušený máme pražský Big Ben Bookshop). Druhý díl vyjde na počátku roku 2007. Obálku prvního dílu si můžete prohlédnout zde; obálku chystaného druhého dílu zde.

 

Update | 8. září 2006

Sekce Obsazení: Doplněni další tři herci - Carlos Jacott (Dobson), Jeff Ricketts (agent Modrého slunce č. 1) a David Krumholtz (Mr. Universe). Tím jsme vyčerpali všechny herce, kteří jsou podle našeho názoru nejdůležitější. Při tvorbě dalších medailonů bychom se chtěli řídit hlavně vašimi přáními. Máte-li svého oblíbence, který zde dosud medailon nemá, můžete svůj tip napsat do Guestbooku. :-)

P.S.: Vzhledem ke změně podmínek serveru WebZdarma.cz jsme byli nuceni zrušit úvodní uvítací stránku a umístit reklamu WZ sem na stránku s novinkami. Pokusíme se vymyslet jiné, graficky méně rušivé řešení. Rovněž uvažujeme o přesunu na jiný server, který dává větší diskový prostor. O případné změně adresy vás budeme včas informovat.

 

Update | 5. září 2006

Dnešním updatem zřejmě potěšíme především krásnější část fandomu Firefly. Do sekce Extra jsme přidali novou podstránku "Inařiny kostýmy", kde si budete moci postupně prohlédnout všechny šaty, které měla Morena Baccarin v seriálu na sobě (a že jich bylo!). Zatím zde najdete kostýmy z prvních šesti epizod, další budou přibývat.

 

Rozhovor s Keithem R. A. DeCandidem | 4. září 2006

Rok od vydání knižního přepisu Serenity uveřejnila stránka Serenitystuff.com zajímavý rozhovor s jeho autorem Keithem R. A. DeCandidem. Spisovatel hovořil o vzniku knihy i o možnosti případných nových, původních románů na motivy Firefly/Serenity. Jejich osud leží podle DeCandida v rukou Josse Whedona (a zřejmě také nakladatelství Pocket Books a Universalu), který dosud nerozhodl, zda jim dá zelenou.

 

Serenity ve Starship Dimensions | 1. září 2006

Velmi přehledné grafické srovnání velikostí nejrůznějších fiktivních i reálných vesmírných lodí nabízí stránka Starship Dimensions Jeffa Russella. Najdete zde několik stovek plavidel, vše od klingonského Dravce (Star Trek) přes Moyu (Farscape) po Hvězdu smrti (Star Wars). Samozřejmě tu nemůže chybět ani Serenity - přímý odkaz zde.

 

Serenity má cenu Hugo! | 29. srpna 2006

O víkendu byly konečně vyhlášeny letošní výsledky nejvýznamnějšího sci-fi ocenění, ceny Hugo. Browncoats na celém světě jásají - cenu totiž získala v kategorii "dramatická prezentace - dlouhá forma" právě Serenity! Porazila tak snímky, jako jsou Batman začíná, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň či Harry Potter a ohnivý pohár. Kompletní výsledky cen Hugo si můžete přečíst zde.

 

Update | 29. srpna 2006

Sekce Obsazení: Přibyly tři další medailony - Jonathan M. Woodward (Tracey), Melinda Clarke (Nandi) a Andy Umberger (kapitán Dortmunderu).

 

Papírová vystřihovánka Serenity | 23. srpna 2006

Lepíte rádi papírové vystřihovánky? Pokud ano, určitě navštivte stránku Chihuahua de Papel Mexičana Jorge Garcíi Serrata. Jorge totiž nakreslil a realizoval i papírový model lodi Serenity, a dal ho všem zájemcům volně k dispozici. Celou vystřihovánku i s návodem najdete zde.
P.S.: O vystřihovánce jsme se dozvěděli díky Firefly threadu na fóru Hofyland.cz, kam vás tímto také zveme. ;-)

 

Nové fórum o Firefly/Serenity | 11. srpna 2006

Na adrese http://www.firefly.pc-corner.biz/ vzniklo první české a slovenské diskusní fórum zaměřené primárně na Firefly/Serenity. Pište, diskutujte, přispívejte!

 

Firefly v HD formátu | 4. srpna 2006

Televize Fox připravila high-definition verzi Firefly, jejíž premiéra je naplánována na 24. září tohoto roku, píše stránka TV Week. Nové epizody či druhé filmové pokračování jsou stále v nedohlednu, ale HD remasterovaná verze starých dílů je přesto důvodem k opatrné naději. Že by se posádce Serenity konečně začalo blýskat na lepší časy?!

 

Update | 4. srpna 2006

Sekce Obsazení: Nové medailony mají herci Mark "Badger" Sheppard, Richard "Early" Brooks a Richard "Womack" Burgi.

  

SyFy Genre Awards: hlasujte pro Firefly & Serenity! | 25. července 2006

Odstartovalo letošní hlasování o cenách SyFy Genre Awards, na něž byla nominována i Firefly & Serenity. Hlasovat můžete zde.

 

Serenity doletěla až na ISS | 24. července 2006

O pravdivosti motta filmu Serenity "signál nikdy nezastavíš" se minulý týden přesvědčili i kosmonauti na palubě Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Na závěr pravidelného updatu ze Země totiž obdrželi i Malovu hlášku ze závěru filmu: "Víš, co je první zásada létání? ... Láska. Můžeš rozumět všemu na světě, ale jak zkusíš letět s lodí, kterou nemiluješ, vytřese tě, jako že se planety točí. Láska udrží loď ve vzduchu, když by měla spadnout. Říká ti, kdy ji co bolí... udělá z lodi tvůj domov." Celý update ISS si můžete stáhnout zde.

 

Update | 18. července 2006

Sekce Obsazení: Svého medailonu se dočkali herci Michael "Niska" Fairman, Christina "Saffron" Hendricks, Chiwetel "Agent" Ejiofor a Nectar "Lenore" Rose.

 

DeCandido chce napsat román "Hrdina z Cantonu" | 12. července 2006

Že budou alespoň dva oficiální Firefly/Serenity romány, se ví už několik měsíců. Joss Whedon, Universal a Pocket Books však stále ještě nevybrali autory, kteří je napíší. Jedním ze spisovatelů, kteří na odpovědná místa zaslali své návrhy, byl též Keith R. A. DeCandido, autor knižního přepisu Serenity. DeCandido před pár dny na diskusním fóru Serenitymovie.org napsal, že jeho navrhovaný román by se měl jmenovat Hrdina z Cantonu (Hero of Canton). Podrobnosti o ději si nechal pro sebe, ale kniha o Jaynovi by tak jako tak mohla stát za to. DeCandido dokázal už v novelizaci Serenity, že svým živým stylem umí atmosféru Firefly dobře vystihnout, a tak mu držíme palce, aby mu to vyšlo!

 

Update | 11. července 2006

Festival fantazie je úspěšně za námi, a tak jsme tu pro vás s dalším updatem. Sekce Download: Na vaše četné žádosti jsme (konečně!) přeložili chybějící titulky k bonusům Firefly - Alan Tudyk's Audition, Gag Reel, Here's How It Was: The Making of Firefly, Joss Tours the Set a Serenity: The 10th Character. Najdete je ve společném archivu s titulky k vystřiženým scénám. Enjoy! ;-) Sekce Obsazení: Biografie a filmografie představitelů všech devíti hlavních rolí jsou nyní kompletní. Brzy začnou přibývat vedlejší herci.

 

Co v Serenity nebylo | 11. července 2006

Na této adrese se objevil přehled některých scén, které obsahovala první verze scénáře Serenity, ale nakonec vůbec nebyly natočeny. Vřele doporučujeme k nahlédnutí, některé z nerealizovaných dialogů jsou opravdu hodnotné, hlavně ty s Jaynem. ;-)

 

Update | 28. června 2006

Sekce Obsazení: Doplněny další informace o Alanu Tudykovi, Summer Glau a Ronu Glassovi.

 

Update | 27. června 2006

Jste zvědaví, jak vypadá Summer Glau či Ron Glass "v civilu"? Chcete poblahopřát Nathanu Fillionovi či Moreně Baccarinové k narozeninám, jenže nevíte, kdy je mají? Již nezoufejte! Dnešním dnem totiž zahajujeme velkou aktualizaci sekce Obsazení, ve které si nyní budete moci prohlédnout nejen suchý přehled herců a jejich rolí, ale také jejich základní životopisy, doplněné fotografiemi či filmografií. Jako první byl zkompletován medailon Nathana "Mala" Filliona, postupně budou přibývat další biografie představitelů hlavních rolí a časem bychom se chtěli dostat i k těm vedlejším (minimálně k Christině "Saffron" Hendricksové a Michaelu "Niskovi" Fairmanovi).

 

Update | 12. června 2006

Dnešní update je především ve znamení obrázků. Do sekce Download přibyl zbrusu nový wallpaper, tentokrát s půvabnou Inarou. Největších změn ovšem doznala Galerie, která je nyní přehlednější a bohatší o několik fotografií hlavních postav a nově také obálek a plakátů.

 

Román Dark Mirror: opět hoax? | 12. června 2006

Stránka TFAW.com o víkendu do svého online katalogu zanesla knihu nazvanou Serenity: Dark Mirror. Údajně má jít o oficiální Firefly/Serenity román, jehož vydání je naplánováno na 26. července. Stránka TFAW dokonce uveřejnila i jeho obálku, ale přesto jde s nejvyšší pravděpodobností o hoax podobně jako v případě údajného románu Mirror Image, který se před několika měsíci objevil v katalogu Amazonu. Viz vyjádření spisovatele Keitha R. A. DeCandida v diskusi zde. Práva na dva Serenity romány koupilo nakladatelství Pocket Books, ale stále ještě není jisté, kdo je napíše.

 

Nový Firefly/Serenity komiks už má jméno | 6. června 2006

Druhá komiksová minisérie na motivy Firefly/Serenity už má jméno! Stránka Silverbulletcomicbooks.com napsala, že chystaný trojdílný komiks se bude jmenovat Serenity: Better Days. Jeho děj se bude stejně jako v případě první minisérie Those Left Behind odehrávat ještě před filmem a objeví se zde všech devět původních hrdinů. Scénář i tentokrát píší Joss Whedon a Brett Matthews. První sešit by mohl vyjít ještě letos.

 

V ČR vychází DVD Serenity | 31. května 2006

S půlročním zpožděním oproti Spojeným státům a s měsíčním zpožděním oproti tuzemským videopůjčovnám dnes přichází do českých obchodů DVD Serenity. Česká verze obsahuje kromě vlastního filmu, komentáře, vystřižených scén, pokažených záběrů a několika dokumentů také bonusový úvod Josse Whedona, který se v americké verzi neobjevil. Nechybí ani český dabing - hlavním rolím propůjčili hlasy Jan Šťastný, Filip Jančík, Bohdan Tůma, Martina Hudečková, Ludvík Král, Tomáš Juřička, Miroslava Součková, Anežka Pohorská, Zuzana Skalická a Bohuslav Kalva.
P.S.: Pokud ovládáte angličtinu, důrazně doporučujeme zaškrtnout v menu původní znění; překlad se od originálu poměrně dost odchyluje a někteří dabéři podle našeho názoru nebyli zvoleni právě nejšťastněji (můžeme-li soudit, jedná se o dnešní standard).

 

Joss Whedon chystá nové komiksy | 29. května 2006

Většinu Jossova času sice poslední dobou polykají přípravy filmu Wonder Woman, ale tvůrce Firefly se přesto stíhá věnovat i několika dalším projektům, jejichž nezanedbatelnou část tvoří právě kreslené seriály. Všechny příznivce Buffy jistě potěší zpráva, že Whedon připravuje novou komiksovou minisérii, která naváže přímo na události poslední, sedmé sezóny úspěšného televizního seriálu o blondýně ze Sunnydale a de facto se tedy stane jeho osmou, kreslenou sezónou. Kromě toho Joss píše další scénáře marvelovské řady Astonishing X-Men a ve spolupráci s Brettem Matthewsem především také novou trojdílnou minisérii ze světa Firefly/Serenity, kterou by podle posledních informací mohl Dark Horse vydat již na konci letošního roku.

 

Další ocenění pro Serenity | 29. května 2006

Serenity o víkendu získala další cenu, kanadskou Spacey Award 2006. Podrobnosti zde.

 

Test sci-fi seriálů | 25. května 2006

Chcete zjistit, do které sci-fi posádky byste nejlépe zapadli? Není nic snadnějšího! Na této adrese na vás čeká test, v němž si můžete ověřit, jaký seriál by pro vás byl tou nejsprávnější volbou. Která vesmírná loď je vaším optimálním domovem – Serenity, Millennium Falcon, Moya, Battlestar Galactica, Enterprise, nebo stanice Babylon 5 či Deep Space Nine?

 

Firefly: The Official Companion - upřesnění data vydání | 19. května 2006

Před měsícem jsme vás informovali o nové dvoudílné encyklopedii Firefly: The Official Companion, kterou chystá nakladatelství Titan Books. Nakladatel prostřednictvím Amazonu právě oznámil, že první díl vyjde 21. července 2006 (tedy zhruba o měsíc později, než se čekalo původně) a druhý 23. března 2007. Tyto termíny se vztahují na vydání ve Velké Británii, ve Spojených státech vyjdou knihy s drobným zpožděním. Jeden svazek bude stát 16,99 GBP, resp. 19,95 USD.

 

V USA vycházejí sběratelské karty Firefly | 18. května 2006

Od včerejška jsou ve Spojených státech k dostání zbrusu nové sběratelské karty Firefly. Stejně jako v případě karet Serenity je vydala firma Inkworks, mj. též tvůrce karet Buffy, Hellboy, Charmed, Jurassic Park, Smallville, Tomb Raider či Veronica Mars. Sada Firefly obsahuje celkem 72 kartiček, prodávaných v balíčcích po šesti (jeden balíček stojí 2,49 USD). Bližší info a obrázky zde.

 

Firefly mody do počítačových her | 16. května 2006

Oficiální hra na motivy Firefly/Serenity se, pokud známo, zatím bohužel nechystá. Prostřednictvím obrazovky svého počítače se však přesto můžete do tohoto světa přenést, zejména díky fanouškům, kteří vytvořili freewarové modifikace několika jiných, již existujících her. Populární je zvláště dvojice modů do hry Neverwinter Nights - Firefly System a Hero of Canton. Příznivci 3D akcí a Hvězdných válek si zase mohou stáhnout postavu Malcolma Reynoldse do hry Jedi Academy. Chystá se rovněž velmi slibný Serenity mod pro Half-Life 2.
Počítačovým hrám věnujeme i novou otázku v Anketě.

 

Serenity dostala cenu Nebula! | 9. května 2006

Asociace amerických spisovatelů science fiction (SFWA) v neděli vyhlásila výsledky cen Nebula za rok 2005. Cena se udílí v pěti kategoriích (román, novela, noveleta, povídka, scénář) a v kategorii scénář tentokrát zvítězila právě Serenity! Doufáme, že tento úspěch získá Whedonovi nové fanoušky a zároveň pomůže přesvědčit Universal, aby šel do druhého filmu. :-) Kompletní výsledky cen Nebula si můžete přečíst zde a zde.

 

Saturn Award pro Summer Glau | 3. května 2006

Americká Akademie filmů sci-fi, fantasy a hororu včera oznámila výsledky 32. ročníku cen Saturn Awards. Cena za nejlepší SF film roku 2005 sice Serenity unikla (dostal ji snímek Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů); oceněna však byla alespoň Summer Glau za ztvárnění River (v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli). Kompletní výsledky najdete na stránkách Saturn Awards.

 

Na Festivalu fantazie bude i Firefly | 2. května 2006

Součástí programu letošního Festivalu fantazie, který proběhne 30.6 až 9.7. v Chotěboři, bude i promítání několika dílů Firefly a filmu Serenity, a také přednáška doplněná obrazovým doprovodem a videoprojekcí. Podrobnosti zde.

 

Update | 2. května 2006

Tvorba fanů: Rozsáhlá novela Upřímnost od Guildsister pokračuje již třetí kapitolou! Slovník: Doplněn GAG, ASREV a několik dalších drobností. :-)

 

Obálka české verze DVD Serenity | 28. dubna 2006

DVD Serenity má sice v ČR vyjít až 31. května, ale přes internetové obchody si ho můžete objednat už nyní - s měsíčním předstihem se objevilo např. v katalogu Vltavy nebo Filmopolis. Zároveň byla zveřejněna česká obálka (náhled zde), podle očekávání je na ní podobný artwork jako na britské či australské verzi. Cena DVD se na jednotlivých stránkách pohybuje okolo 450 Kč.

 

Update | 21. dubna 2006

Vzhledem ke stále častějším výpadkům serveru Gbook.cz jsme se rozhodli vytvořit novou návštěvní knihu, tentokrát na serveru Blueboard.cz. Nový guestbook najdete na této adrese. Doufáme, že bude stabilnější než ten předchozí. ;-)

 

Serenity vychází v USA ve formátu HD-DVD | 18. dubna 2006

Serenity se dnes stala jedním z prvních filmů vydaných v novém formátu HD-DVD (High Definition Digital Video Disc), a úplně prvním filmem, který na tomto typu nosiče vydal Universal. Ke spuštění disku HD-DVD je zapotřebí zvláštní přehravač a jeho cena je o něco málo vyšší než v případě "obyčejného" DVD. (Serenity DVD se v USA prodává za 30 dolarů, zatímco Serenity HD-DVD stojí 35 dolarů.) Obálku Serenity HD-DVD si můžete prohlédnout zde.

P.S. k minulé novince: Nakladatelství Titan Books oznámilo další podrobnosti k encyklopedii Firefly: The Official Companion. Kniha bude mít celkem dva svazky, důvodem je velké množství materiálu, které se Titanu podařilo získat. Náhled obálky druhého dílu zde.

 

První díl encyklopedie o Firefly vyjde v červnu | 11. dubna 2006

Z hlubin internetu se vynořily nové podrobnosti o chystané encyklopedii Firefly: The Official Companion. Kniha bude mít několik svazků, ten první vyjde ve Velké Británii 23. června. Američtí fanoušci si budou muset počkat na 30. září. Encyklopedie bude mít 176 stran a kromě informací ze zákulisí a dosud nezveřejněných fotografií bude obsahovat i kompletní scénáře epizod. Obálkou se můžete již nyní pokochat zde.

 

Update | 10. dubna 2006

Uvedení DVD Serenity do ČR se blíží mílovými kroky, ale na českou verzi DVD Firefly si zřejmě budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Do sekce Extra jsme tedy přidali novou podstránku "Kde sehnat Firefly" - najdete na ní seznam prodejen, přes které je možné objednat DVD, CD i knihy Firefly/Serenity ze zahraničí.

Novou otázkou v Anketě tentokrát potěšíme všechny knihomoly. Kterému spisovateli byste svěřili napsání románu na motivy Firefly? Jako vždy se těšíme na vaše hlasy!

  

Serenity v ČR již za měsíc! | 6. dubna 2006

Dlouhé čekání se blíží ke konci. Bontonfilm nám dnes sdělil, že DVD Serenity přijde na český trh v květnu. Součástí bude nejen čtvrthodina vystřižených scén, komentář Josse Whedona, gag reel a několik dokumentů jako u britské či americké verze, ale především také ČESKÝ DABING! Jsme na něj velmi zvědaví a nemůžeme se dočkat, až uslyšíme posádku Serenity promluvit naší rodnou řečí!

 

Update | 3. dubna 2006

Měsíc se s měsícem sešel a máme tu další update Tvorby fanů. Čeká na vás druhé pokračování rozsáhlého příběhu Upřímnost. Připomínáme, že pokud také rádi píšete, rádi zde uveřejníme i vaše povídky!

 

Serenity nominována na cenu Hugo | 27. března 2006

Před pár dny byly oznámeny letošní nominace na cenu Hugo. V kategorii "Dramatizace: dlouhá forma" byla na cenu navržena i Serenity. Konkurence je ovšem velmi tuhá, zbývajícími čtyřmi nominovanými filmy jsou snímky Batman začíná, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, Harry Potter a ohnivý pohár a v neposlední řadě také Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka.

Dodáváme, že Serenity byla před dvěma měsíci nominována také na cenu Nebula. Letošní vítězové obou cen budou vyhlášeni v srpnu (Hugo), resp. v květnu (Nebula). Netrpělivé čekání na výsledky si můžete ukrátit například hlasováním na adrese www.scifi.com/scifiwire/, kde můžete zvolit svého vlastního favorita na cenu Hugo.

 

Pojďte si povídat o Firefly | 27. března 2006

Rádi bychom vás upozornili na několik diskusních fór, na kterých si můžete s ostatními fanoušky popovídat i o Firefly/Serenity. Prvním z nich je www.forum.buffy-angel.org/, fórum zaměřené především na Buffy, Angela a Josse Whedona. Firefly diskusi obsahuje i fórum www.sga-project.com/forum/ věnované hlavně Stargate a jiným sci-fi seriálům. Ze zahraničních fór doporučujeme především Firefly/Serenity message board Serenitymovie.org, který jsme tu již několikrát citovali, nebo stránky Fireflyfans.net.

 

Nathan Fillion jako Indiana Jones?! | 20. března 2006

Steven Spielberg před pár dny definitivně oznámil, že letos konečně začne natáčet čtvrtý díl Indiana Jonese. Stránka Scifi.com při té příležitosti uspořádala anketu, v níž klade čtenářům následující otázku: Měl by Indyho i počtvrté hrát Harrison Ford (63), nebo by bylo lepší svěřit roli dobrodružného archeologa Nathanu "Malovi" Fillionovi? Hlasování stále probíhá. Dosud se ho zúčastnilo na 3000 lidí, kteří své hlasy rozdělili mezi oba herce velice rovnoměrně (Ford i Fillion zatím dostali každý 43 procent hlasů).

 

Jací jsou fanoušci Firefly? | 17. března 2006

Zajímá vás, z jakých lidí se skládá celosvětový fandom Firefly/Serenity? Pokud ano, máme pro vás následující statistické údaje:

Firefly se těší přibližně stejné oblibě u mužů jako u žen - muži tvoří 52 procent fandomu, ženy 48 procent. Věk fanoušků se nejčastěji pohybuje mezi 20-29 lety (33 procent) a 30-39 lety (rovněž 33 procent); následuje věková skupina 40-49 let (15 procent) a 10-19 let (13 procent). Přesně tři čtvrtiny fanoušků mají na seriálu raději vědeckofantastické než westernové prvky. Drtivou většinu (76 procent) přivedl k Firefly kamarád nebo některý jiný fanoušek; na "druhém místě" se v získávání fanoušků umístily internetové informace (9,5 procent) a na třetím trailer filmu (7,5 procent).

Vyplývá to z průzkumu stránky Serenitymovie.org, kterého se zúčastnilo již přes 5000 převážně amerických Browncoats.

 

Update | 9. března 2006

Do sekce Download přibyly české titulky k vystřiženým scénám z Firefly (ke všem čtyřem :]). V Anketě se můžete zúčastnit nového hlasování, tentokrát o nejoblíbenější sci-fi/fantasy seriál (mimo Firefly).  

 

Jubal Early (1816-1894) | 6. března 2006

Díky stránce Serenitymovie.org se nám podařilo zjistit velmi zajímavou skutečnost. Lovec lidí Jubal Early, známý z epizody Objects in Space, není jediným nositelem tohoto jména. Inspirací pro tuto postavu byl Whedonovi generál Jubal Anderson Early (1816-1894), který bojoval v americké občanské válce na straně Jihu (Konfederace). Generál byl podle dochovaných svědectví samotář a na jedno ucho neslyšel (!) kvůli zranění z americko-mexické války. Pozoruhodné je i to, že barva Jihu byla červená - stejně jako kombinéza seriálového Earlyho. (Podle drbů byl "původní" Early dokonce předkem Nathana Filliona, ale tato informace je neověřená.)

Podrobnosti o generálovi Jubalu Andersonovi Earlym, přezdívaným "Old Jube", si můžete přečíst zde a zde.

 

Jednoduchá hra na motivy Serenity | 2. března 2006

V souvislosti s vydáním Serenity na DVD ve Velké Británii se na této adrese objevila jednoduchá hra, inspirovaná úvodem filmu. Podaří se vám loď Serenity zachránit a přežít? Pokud ano, odměnou vám budou jak klipy převzaté přímo z filmu, tak několik zbrusu nových animovaných sekvencí.

Pro úplnost dodáváme, že toto je již třetí interaktivní hra podle Serenity. Jejím prvním starším bratříčkem je házení podkov na oficiální stránce a druhým hra pro mobily nazvaná Serenity: Renegades. Nezbývá než doufat, že jednou se dočkáme i plnohodnotné počítačové hry. 

 

Update | 1. března 2006

Slibovaný update Tvorby fanů je zde! Čeká na vás hned pět fanfikcí, jak domácích, tak zahraničních (samozřejmě v češtině). Nechybí mezi nimi samostatné povídky (Skromná nabídka, Okamžiky a Sabotáž) ani delší příběhy na pokračování (Jádro pudla a Upřímnost). Sejde-li se dost příspěvků, chtěli bychom tuto sekci aktualizovat vždy na počátku každého měsíce. Přejeme vám příjemné počtení!

 

Update | 27. února 2006

Dnes vychází Serenity na DVD ve Velké Británii. (Británie spadá stejně jako ČR pod DVD region 2, takže tato verze půjde na rozdíl od americké spustit i na tuzemských přehrávačích.) Při této příležitosti jsme pro vás připravili nový vědomostní test Serenity - najdete ho v sekci Extra.

 

Update | 20. února 2006

Všechny titulky v sekci Download se dočkaly důkladné revize. Došlo především ke sladění terminologie, vychytání překlepů, sjednocení čínštiny a doplnění překladu nápisů. Tato verze už je opravdu definitivní. ;]

P.S.: Na začátek měsíce března chystáme velký update Tvorby fanů. Připravujeme několik kratších, samostatných povídek i delší příběh na pokračování, takže se rozhodně máte na co těšit. :]

 

Joss Whedon versus CW Television | 16. února 2006

Joss Whedon včera vyvrátil internetové spekulace, že ve spolupráci s mladou televizní společností The CW Television Network připravuje nové epizody Firefly. Drby se začaly šířit poté, co se rozkřiklo, že velká část herců Firefly/Serenity byla pohromadě spatřena v budově CW. Způsob, jakým se Whedon k celé kauze vyjádřil, nicméně dává tušit jistou naději... Podrobnosti zde.

 

Update | 13. února 2006

V Anketě se můžete zapojit do nového hlasování, tentokrát o nejoblíbenější epizodu Firefly. Do sekce Extra přibyly nákresy lodi Serenity, z větší části přeložené do češtiny.

 

Vznikají nové neoficiální epizody Firefly | 9. února 2006

Fanovská stránka Stillflying.net se odmítla smířit se zrušením Firefly a rozhodla se sama začít psát scénáře dalších epizod. Pod souborným názvem "Virtual Firefly: Here's How It Might Have Been" publikovala zatím celkem pět dílů, které navazují na Objects in Space. Snad se jednou dočkáme i oficiálního obnovení seriálu... Do té doby musí Firefly udržet při životě fanoušci.

 

Update | 7. února 2006

Založena nová sekce s názvem Extra. Najdete v ní různé drobnosti a zajímavosti, které se jinam nevešly: slova úvodní znělky, text písně Hero of Canton a především také historii Firefly od počátečních prací na seriálu až po premiéru Serenity. Do sekce Extra se rovněž přesunul test, který byl až dosud samostatný.

 

Animovaná recenze Serenity | 6. února 2006

Stránek s filmovými kritikami najdete na internetu požehnaně, ale jen jedna přináší recenze ve formě animovaných klipů - Guyfishcatmovie.com. Před pár dny se na ní na žádost čtenářů objevila i animovaná recenze Serenity! Něco takového se opravdu každý den nevidí. :]
P.S.: A když už jsme u recenzí - portály Studna.net a Teenage.cz publikovaly dvě zajímavé recenze českých autorů. Přečíst si je můžete zde a zde.

 

Ohlédnutí za R. Tam Sessions | 1. února 2006

Pětici černobílých klipů, známých pod souborným označením R. Tam Sessions, pravidelní návštěvníci těchto stránek jistě znají. (Tyto klipy, zachycující výslechy River v akademii Aliance, byly součástí internetové kampaně Serenity a ke stažení jsou např. zde; titulky najdete v naší sekci Download.) Stránka www.session416.com nedávno uveřejnila nové zajímavé podrobnosti o jejich vzniku. Klipy vznikly na poslední chvíli z rozhodnutí Universalu a Josse Whedona, který si v nich dokonce zahrál - ano, ten vyšetřovatel, co je celou dobu zády ke kameře, tak to je on. :] Poté, co první z těchto klipů - Session 416 Second Excerpt - vyplul 16. srpna 2005 z vod internetu, se zprvu vyskytovaly pochybnosti o jejich autentičnosti. Spekulovalo se o tom, že herečka představující River ve skutečnosti vůbec není Summer Glau a že možná jde "jen" o aktivitu fanoušků. Další šoty však tyto domněnky vyvrátily a v době vypuštění posledního klipu - 5. září - už o jejich pravosti nebylo pochyb. Bližší informace o historii R. Tam Sessions najdete na výše uvedené adrese.

 

Scénář Serenity je v předběžných nominacích na Nebulu | 30. ledna 2006

Scénář filmu Serenity se dostal do předběžných nominací na cenu Nebula za rok 2005. Nebula, každoročně udílená Asociací amerických spisovatelů science fiction (SFWA), má celkem pět kategorií (kromě scénáře také román, novelu, noveletu a povídku) a jedná se o jedno z nejprestižnějších ocenění, jakých se může literárnímu či filmovému SF dílu dostat. Letošní výsledky by měly být známy v květnu. Držme Serenity palce!

 

Nakladatelství Titan Books připravuje encyklopedii o Firefly! | 26. ledna 2006

Nakladatelství Titan Books, které před několika měsíci vydalo bohatě ilustrovanou knihu Serenity: The Official Visual Companion, chystá podobnou výpravnou publikaci i o Firefly. Kniha by měla vyjít letos v létě. Nakladatelství předpokládá, že bude mít podobný úspěch jako encyklopedie o Serenity, která získala cenu SFX Magazine za nejlepší nebeletristický titul minulého roku. Informovala o tom stránka Whedonesque.com.

 

Update | 24. ledna 2006

V Anketě na vás čeká nová otázka: Co vás přivedlo k Firefly/Serenity? (Předchozí dvě hlasování samozřejmě stále pokračují.) Galerie vedlejších postav se rozrostla o tucet nových obrázků, takže už tam Saffron není sama. :]

 

Update | 19. ledna 2006

Slovník se po delší době dočkal drobných úprav a doplňků. Do Downloadu přibyl nový wallpaper s hrdinou z Cantonu neboli mužem, kterému říkali Jayne.

 

Out in the Black bude až v březnu | 17. ledna 2006

Kniha Serenity: Out in the Black, rozšíření ke hře Serenity RPG, vyjde až 15. března. Amazon.com přitom ještě minulý týden uváděl, že kniha by měla vyjít už v lednu. Podle oficiální stránky Serenityrpg.com se jednalo o chybu internetového obchodu.

 

Chystá se sběratelská karetní hra Firefly | 16. ledna 2006

Firma Inkworks připravuje sběratelské hrací karty Firefly, které by podle přehledu na stránkách NSU Magazine měly vyjít v dubnu letošního roku. Dá se předpokládat, že tyto karty budou kompatibilní se sběratelskou hrou Serenity, kterou Inkworks vydali již loni.

 

Podoba britského obalu Serenity už je známá | 12. ledna 2006

Na amazon.co.uk se před pár dny poprvé objevila obálka britské verze DVD Serenity, které má ve Spojeném království vyjít za měsíc a půl. Na britském obalu je použit stejný artwork jako na australském a dá se očekávat, že podobně bude vypadat i přebal českého vydání. Britskou obálku si můžete prohlédnout zde, australskou zde a americkou pro srovnání zde.

 

Update | 10. ledna 2006

Protože v naší anketě oblíbenosti postav vede s velkým náskokem Kaylee, rozhodli jsme se věnovat jí nový wallpaper. :] (Jako obvykle ho najdete v sekci Download.) 

 

Co přinese rok 2006 | 3. ledna 2006

I když o případném pokračování filmu Serenity ještě není rozhodnuto, v současnosti se chystá několik jiných zajímavých projektů ze světa Firefly, o kterých si myslíme, že by neměly uniknout vaší pozornosti. Pojďme si je ve stručnosti představit:

16. ledna vydá nakladatelství Margaret Weis Productions v USA publikaci Serenity: Out in the Black neboli rozšíření ke hře na hrdiny Serenity Roleplaying Game. Serenity RPG je podobný projekt, jako jsou např. hry Dračí doupě nebo Shadowrun.

25. ledna vtrhne na pulty amerických obchodů paperbackové vydání komiksu Serenity: Those Left Behind, který původně vyšel ve třech sešitech v létě 2005. Komiks překlenuje mezeru mezi seriálem Firefly a filmem Serenity a kromě všech devíti hlavních hrdinů se zde objevují také další staří známí, především agenti Modrého slunce. (Obálku paperbacku si můžete prohlédnout zde.) Momentálně plánuje Dark Horse další trojdílný komiks na motivy Firefly/Serenity, podle internetových drbů se stejně jako ten první bude odehrávat ještě před filmem. Scénář připravuje i tentokrát Joss Whedon ve spolupráci s Brettem Matthewsem. 

27. února vyjde Serenity na DVD ve Velké Británii. Britská verze bude údajně obsahovat některé exkluzivní materiály, které v té americké nejsou (snad tyto bonusy budou i v české verzi – je to pravděpodobné, protože stejně jako Británie spadáme pod DVD region 2).

Dále je téměř jisté, že v roce 2006 (nejpozději snad v roce 2007) vyjdou dva původní romány ze světa Firefly/Serenity. Licenci na tyto dvě knihy, jejichž název i autoři jsou dosud neznámí, koupilo nakladatelství Pocket Books spolu s právy na novelizaci Serenity, která vyšla již v září 2005.

Snad se dočkáme i dalšího filmu, ale letos to asi ještě nebude. Podle slov Josse Whedona vše závisí na tom, jak se bude prodávat DVD s jedničkou. Ta si zatím vede docela slušně - na žebříčku prodejnosti Amazonu se drží na druhém místě.

 

Update | 3. ledna 2006

Vítejte u prvního letošního updatu! Doufáme, že našim stránkám zachováte přízeň i v novém roce a že na nich pokaždé najdete vše, co vás v oblasti Firefly/Serenity zajímá!

 

Archiv: Novinky 2005 

 


Website established by Milan "kernel32" Pohl, June 2005.

Počet přístupů od 19.1.2006: (ze stejného počítače započítáván 1 za den).

Firefly (c) 2002 Twentieth Century Fox. Serenity (c) 2005 Universal Studios.