Oficiální plakát filmu SerenityNovinky

 

Poslední aktualizace: prosinec 2005

 

AKTUÁLNĚ

Celovečerní film Serenity, který volně navazuje na seriál Firefly, měl v USA premiéru 30. září 2005 (česká premiéra byla bohužel zrušena). Angličtinou vládnoucí příznivci posádky kapitána Reynoldse si mohou její nové dobrodružství vychutnat též prostřednictvím románové adaptace, která je v prodeji od 1. září. Kromě toho je v USA a Velké Británii k dispozici také obrazový průvodce filmem a k mání jsou například též sběratelské karty, tzv. action figures a soundtrack (ten se v říjnu objevil dokonce i v českých hudebních obchodech). Na DVD vyšel film v USA 20. prosince 2005, do našich končin zavítá v první polovině roku 2006.

 

PETICE ZA OBNOVENÍ FIREFLY!

Na této adrese se 28. listopadu objevila petice za obnovení seriálu Firefly. Jejím cílem je přesvědčit některou z amerických televizních společností (např. HBO), aby se Firefly ujala. Možná to nevyjde, ale proč to nezkusit? K petici se jen během prvních dvou dní připojilo přes 3000 lidí. Chcete-li, aby Firefly pokračovala, zapojte se i vy!

 

30. prosince 2005

Oficiální stránka sdružující fanoušky Firefly/Serenity (browncoats.serenitymovie.com) oznámila, že 3. ledna 2006 končí. Jednou z jejích hlavních funkcí byla marketingová podpora Serenity, takže po vydání filmu na DVD se její zrušení dalo očekávat. Naštěstí již vznikla náhrada - nové (tentokrát již neoficiální) mezinárodní diskusní fórum najdete na adrese www.serenitymovie.org.

 

20. prosince 2005

Firefly.wz.cz: Přidána nová anketa s krásným předvánočním tématem - Jakého padoucha byste si přáli vidět v eventuálním pokračování Serenity? (Pravda, téma je to spíš "před" než "vánoční". :]) Užijte si svátky v pohodě a zdraví a brzy zase na shledanou!
P.S.: Nebyly by to Vánoce, kdyby byly bez radostné zvěsti. DVD Serenity, které dnes vyšlo (v USA), už na Amazonu dobylo první příčku žebříčku prodejnosti! Snad na ní nějaký ten pátek vydrží. ;]

 

15. prosince 2005

Joss Whedon v rozhovoru pro DVD Talk Radio řekl, že ve spolupráci s Brettem Matthewsem připravuje další trojdílnou komiksovou minisérii na motivy Serenity. Doufejme, že bude alespoň tak dobrá jako ta první!

 

14. prosince 2005

Spisovatel Keith R. A. DeCandido (autor novelizace Serenity) v diskusním fóru na stránce browncoats.serenitymovie.com/serenity popřel, že by připravoval román Serenity: Mirror Image. Tato kniha se nedávno objevila v katalogu Amazonu, a to s takovými podrobnostmi, jako je plánované datum vydání, počet stran a dokonce i ISBN. Podle spisovatele jde o chybu Amazonu. DeCandido nicméně uvedl, že nakladatelství Pocket Books má licenci na dva romány na motivy Serenity; zatím ovšem není jisté, kdo tyto knihy napíše, jak se budou jmenovat a kdy vyjdou. Čeká se prý na rozhodnutí Josse Whedona, který má určit, jakým směrem se bude děj románů ubírat. Whedon však prý o ději knih rozhodne až podle toho, jak se bude prodávat DVD Serenity.

 

8. prosince 2005

Na serveru MoviesOnline se objevil velmi zajímavý rozhovor, ve kterém Joss Whedon mluví o eventuálním pokračování filmu Serenity - vše závisí na tom, jak se bude prodávat DVD s "jedničkou". Whedon znovu připustil, že ve "dvojce" by se mohli objevit VŠICHNI členové původní posádky, ale nevyloučil ani návrat lovce lidí Jubala Earlyho (z epizody Firefly: Objects in Space). "Přežil to," řekl Whedon o Earlym.

 

6. prosince 2005

Firefly.wz.cz: Do sekce Download přibyl nový wallpaper s komiksovým Malem. Titulky k některým epizodám se dočkaly drobných úprav, zejména v synchronizaci. 

 

29. listopadu 2005

Chystá se první původní román na motivy Firefly/Serenity! Knihu s názvem Serenity: Mirror Image (Zrcadlový obraz) připravuje nakladatelství Pocket Star, které ji chce uvést na americký trh 27. června 2006. Autorem románu je Keith R. A. DeCandido, který napsal i novelizaci filmu. Podrobnosti najdete zde.

 

28. listopadu 2005

Firefly.wz.cz: Download se rozrostl o české titulky k R. Tam Sessions. (Projekt R. Tam Sessions vznikl v rámci marketingové kampaně filmu Serenity. Jde o sérii mrazivých klipů s River v "Akademii" Aliance. Klipy jsou ke stažení například zde.)

 

24. listopadu 2005

Soundtrack Firefly, který vyšel 8. listopadu, už zavítal i do českých končin. (Objevil se např. v prodejně Bontonlandu na Václavském náměstí v Praze, stejně jako před měsícem soundtrack Serenity.) CD obsahuje celkem 25 (!) skladeb, z toho 8 (!!!) bonusových. Je trošku škoda, že u jednotlivých melodií není uvedeno, ze které epizody pocházejí (ve většině případů se to ale dá poznat už z názvu - viz "Early Takes Serenity" nebo "Jayne's Statue"), a že na CD nejsou seřazeny ve stejném pořadí, v jakém zazněly v seriálu. To je však jen drobná vada na kráse. Vřele doporučujeme!

 

23. listopadu 2005

Firefly.wz.cz: Založena nová rubrika (tento týden už druhá :]) s názvem Čínština. Obsahuje přehled čínských hlášek z Firefly/Serenity spolu s jejich českým překladem. Upozornění: Některé z nich jsou dost vulgární. (Má to ovšem jednu výhodu - konečně můžete svým nepříjemným nadřízeným či pedagogům bez rizika říct, co si o nich myslíte. :])

 

22. listopadu 2005

Firefly.wz.cz: Založena nová rubrika Anketa.

 

21. listopadu 2005

Firefly.wz.cz: Do Tvorby fanů byl přidán nový odkaz na stránku LJC, na které se nachází spousta zdařilých Firefly fanfikcí. Drobné aktualizace se opět dočkal Slovník a přírůstek zaznamenala i sekce Download.

 

15. listopadu 2005

Serenity DVD půjde na český trh v první polovině roku 2006. Součástí bude i česká lokalizace. Potvrdil to Universal.

 

14. listopadu 2005

Malé upřesnění předchozí zprávy: Anketa na Sci-fi.com již byla uzavřena a nakonec skončila těsným vítězstvím Firefly! Ankety se zúčastnilo celkem 22.205 lidí, z nichž pro Firefly hlasovala téměř třetina. Doufejme, že tento úspěch pomůže přesvědčit Universal nebo Fox, aby šli do dalšího pokračování!

 

10. listopadu 2005

Návštěvníci stránek Sci-fi.com zvolili Firefly/Serenity za druhou nejlepší vesmírnou sci-fi všech dob! (Firefly překonal pouze seriál Babylon 5.) Na stránkách NewScientist.com se Firefly umístila dokonce na prvním místě! Na Sci-fi.com hlasovalo okolo 16.000 lidí (můžete se také ještě zapojit :]), na NewScientist.com 4260 lidí.

 

8. listopadu 2005

Z hlubin internetu se před pár dny poprvé vynořila obálka DVD Serenity, jehož vydání je naplánováno na 20. prosince. Prohlédnout si ji můžete zde. Kromě toho už je známo také to, jak bude vypadat menu dévédéčka - screenshoty jsou k vidění například na této stránce.

 

8. listopadu 2005

Firefly.wz.cz: Několik nových položek přibylo do Tvorby fanů.

 

7. listopadu 2005

Firefly.wz.cz: Hurá! Reklama už zřejmě funguje!!!

 

7. listopadu 2005

Firefly.wz.cz: Usoudil jsem, že mít bannery v sekci Download je nesmysl, a tak jsem jim vyhradil samostatnou rubriku. :] Do Downloadu přibyl nový wallpaper s River. V některých titulcích (k epizodám 1, 6, 10 a 13) byly provedeny nepatrné úpravy, podruhé a snad už naposledy. ;]

 

3. listopadu 2005

Firefly.wz.cz: POZOR!!! Kvůli technickým problémům hrozí, že možná budeme nuceni změnit adresu. Příčinou je skutečnost, že se na našich stránkách už několik dnů nezobrazuje reklama Webu Zdarma, která je jednou z podmínek pro vedení stránek pod WZ. 

Ujišťujeme vás, že chyba není na naší straně - ani po zrušení samostatné titulní strany a opakovaných pokusech o vložení reklamy se zde reklamní banner zkrátka nezobrazí. Pokud tyto problémy přetrvají, budeme se muset přestěhovat někam jinam. 

Guestbook zůstane v každém případě stále stejný (http://www.gbook.cz/kniha.asp?id=13039), takže po případném zrušení těchto stránek najdete jejich novou adresu právě tam. Neprodleně ji také necháme vložit do vyhledávače www.centrum.cz

 

3. listopadu 2005

Firefly.wz.cz: Založil jsem novou sekci Obsazení, jež obsahuje přehled všech herců, kteří se Firefly/Serenity objevili (nebo přesněji řečeno kteří to dotáhli do úvodních nebo závěrečných titulků :]). Download se rozrostl o dvě televizní reklamy na Serenity a drobných doplňků se dočkal jako obvykle i Slovník.

 

31. října 2005

Internetové zvěsti o tom, že Universal vydá Serenity na DVD již 20. prosince, jsou s největší pravděpodobností pravdivé! E-mailem nám to potvrdil oficiální zdroj, který s Universalem spolupracuje - nakladatelství Titan Books, jež vydalo níže zmíněnou encyklopedii Serenity: The Official Visual Companion. (Universal ovšem na svých stránkách stále mlčí.) Zbývá jen doufat, že DVD dorazí i k nám - a pokud možno lokalizované s českými titulky... 

 

26. října 2005

Firefly.wz.cz: Díky nejmenovanému pražskému knihkupectví se mi podařilo ukořistit encyklopedii Serenity: The Official Visual Companion, což se pomalu začíná promítat do Slovníku. V knize je kromě scénáře filmu, rozhovoru s Jossem Whedonem a spousty pěkných barevných obrázků :] taky stručná historie světa Firefly/Serenity a několik opravdu nechutných fotografií Plenitelů. :] Obálku encyklopedie si můžete prohlédnout zde

 

24. října 2005

Firefly.wz.cz: Do sekce Odkazy byla přidána rubrika Spřátelené stránky a do Downloadu několik našich nových bannerů. Pokud se vám stránky firefly.wz.cz líbí, můžete na své vlastní stránky přidat náš banner, a naopak, chcete-li mít banner na našich stránkách, napište nám a my ho do Odkazů rádi umístíme!

 

24. října 2005

V souvislosti s vydáním soundtracku Serenity už se chystá i CD s hudbou z Firefly, které má vyjít 8. listopadu. Doufejme, že stejně jako v případě Serenity se i soundtrack Firefly dostane do českých luhů a hájů (či spíše na pulty českých obchodů :]). Obaly obou hudebních cédéček si můžete prohlédnout zde a zde.

 

20. října 2005

Firefly.wz.cz: Ode dneška můžete na těchto stránkách najít něco, co tu od jejich vzniku citelně chybělo - guestbook! Kniha návštěv se těší na vaše připomínky, náměty, dotazy, komentáře i kousavé poznámky!

 

18. října 2005

Firefly.wz.cz: Do sekce Download přibyly titulky k epizodám 13 - Heart of Gold a 14 - Objects in Space. Překlad seriálu Firefly je tímto kompletní!

 

17. října 2005

Po obrovském úspěchu trojdílné komiksové minisérie, která překlenuje mezeru mezi seriálem Firefly a filmem Serenity, už Dark Horse chystá její paperbackovou reedici. Obálku si můžete prohlédnout zde a srovnání s pracovním černobílým náčrtem zde. Autorem kresby je Adam Hughes, který příležitostně maluje např. též obálky ke komiksům Star Wars.

První část komiksu Serenity se v Americe stala nejprodávanějším titulem, jaký Dark Horse v červenci vydal (a překonala tedy i veleúspěšné komiksy na motivy zmíněných Hvězdných válek!), a v září Dark Horse připravil již její druhý dotisk. 

Nezbývá než doufat, že po úspěchu první minisérie budou následovat další komiksy s posádkou Malcolma Reynoldse - tentokrát třeba takové, které na film navážou. I když třeba i sonda do minulosti hlavních hrdinů by jistě stála za to... Nebo příběh z války Aliance s Nezávislými...

 

10. října 2005

Firefly.wz.cz: Sekce Download se pyšní novými titulky k epizodě 11 - Trash. V titulcích k epizodám 1 a 3 byly provedeny drobné terminologické úpravy.

 

3. října 2005

Firefly.wz.cz: Takhle masivní update už tu dlouho nebyl! Do Downloadu přibyly titulky k epizodě 12 - The Message, pravidelné aktualizace se dočkal Slovník a výjimečně také Základní informace... ale především byly po pěti měsících konečně doplněny medailony hlavních hrdinů v sekci Posádka!

 

22. září 2005

Firefly.wz.cz: Sekce Download se rozrostla o další trailer Serenity a titulky k epizodě 7 - Jaynestown.

 

20. září 2005

Česká premiéra Serenity, která byla původně naplánována na 24. listopadu, byla zrušena. Vyplývá to z nejnovější verze aktualizovaného přehledu premiér, který vydává Unie filmových distributorů

 

13. září 2005

Firefly.wz.cz: Pouhý týden od vydání se mi dostala do spárů americká verze románového přepisu Serenity, což se zatím na těchto stránkách projevilo především na částečné aktualizaci Slovníku (další hesla přibudou již brzy!). Knížka je napsaná velmi svěžím stylem a doslova překypuje humorem. Obsahuje též řadu narážek na Firefly - např. první část prologu, bitva v údolí Serenity, je přepisem začátku úvodního dílu seriálu. Doporučení je jednoznačné: umíte-li anglicky, přečtěte si to! Ale pokud možno si nejdřív počkejte na film, ať nejste tak zaspoilerovaní jako já. :] 

 

6. září 2005

Firefly.wz.cz: Založil jsem novou sekci, ve které si můžete ověřit své znalosti seriálu Firefly a všeho, co s ním souvisí - v menu ji najdete pod všeříkajícím názvem Test. Pravidelný update zahrnuje aktualizovaný Slovník a další titulky, tentokrát k epizodě 10 - War Stories, v níž se vrací jeden z nejnemilosrdnějších padouchů seriálu: Adelai Niska. 

 

23. srpna 2005

Firefly.wz.cz: Do Přehledu epizod přibylo ke každému dílu datum jeho prvního odvysílání v USA. Download obohacen o titulky k epizodám 2 - The Train Job a 3 - Bushwhacked. 

 

22. srpna 2005

Firefly.wz.cz: Slovník je opět o několik hesel bohatší, Přehled epizod doplněn o shrnutí děje jednotlivých dílů a Download rozšířen o titulky k epizodě 6 - Our Mrs. Reynolds. 

 

17. srpna 2005

Firefly.wz.cz: Do Slovníku přibylo několik nových hesel, zejména z epizody 6 - Our Mrs. Reynolds a epizody 11 - Trash. 

 

16. srpna 2005

Firefly.wz.cz: Po dvou týdnech tu máme další update. Sekce Download se rozrostla o české titulky k epizodě 5 - Safe.

 

4. srpna 2005 

Firefly.wz.cz: Ještě jsme ani nestihli vstřebat dojmy z minulého traileru Serenity, a už je tu další! I tentokrát ho najdete v sekci Download. Jen doufáme, že teď nebude Universal k Serenity vydávat nový trailer každý druhý den - to by nám brzy došlo místo na serveru. :] A taky doufáme, že ve filmu bude Book - v žádném z trailerů totiž zatím neměl výraznější roli. :[

 

2. srpna 2005

Firefly.wz.cz: Česká premiéra Serenity je sice ještě čtvrt roku daleko, ale z hlubin internetu už nyní vyplul další trailer. Je ještě "ukecanější" - a vtipnější - než ten předchozí a dává tušit jistou zajímavou skutečnost ohledně River Tam, takže pokud se nechcete lehce "zaspoilerovat", raději si ho nepouštějte. Pro ostatní (kterých bude jistě většina :]) je nový trailer k dispozici v sekci Download.

 

26. července 2005

Firefly.wz.cz: Do sekce Download přibyly titulky ke dvěma dalším dílům Firefly - k epizodě 4 - Shindig a epizodě 8 - Out of Gas.

 

10. července 2005

Vydání prvního sešitu komiksu Serenity bylo sice o týden posunuto (na 13. 7.), ale na stránkách Dark Horse se přesto už teď kromě finálních verzí všech tří alternativních obálek prvního dílu nachází též čtyřstránková ukázka z druhého sešitu! 

Spoiler (přetáhněte myší): Z této nové ukázky vyplývá, že federální agent Dobson, zdánlivě zastřelený kapitánem Reynoldsem v pilotním dílu seriálu Firefly, ve skutečnosti přežil. 

(Konec spoileru.)

 

28. června 2005 

Firefly.wz.cz: Galerie byla přeorganizována a obohacena o obrázky lodí. Ve Slovníku se konečně objevily chybějící údaje z epizody 3 - Bushwhacked, stejně jako informace a obrázky z epizod 4 - Shindig a 5 - Safe. 

 

20. června 2005

Firefly.wz.cz: Do sekce Download přibyly české titulky k jednomu z nejlepších dílů, epizodě 9 - Ariel. S dvoutýdenním zpožděním konečně doplněna stránka Základní informace.

 

16. června 2005

Firefly.wz.cz: Do sekce Download přibyly české titulky k pilotnímu dvojdílu Firefly a první přírůstek zaznamenala sekce Tvorba fanů

 

15. června 2005

Na stránkách Dark Horse jsou nově k dispozici náhledy obálek druhého a třetího dílu komiksové minisérie Serenity, jež se bude odehrávat mezi seriálem Firefly a chystaným celovečerním filmem Serenity! Stejně jako první sešit, i druhý a třetí vyjdou hned se třemi různými obálkami, takže na všech devíti obálkách se stihne v plné kráse představit všech devět hlavních hrdinů Firefly. Stručné informace ke druhému sešitu najdete zde a ke třetímu zde.

 

15. června 2005

Na této adrese se objevil poněkud... nactiutrhačný, proti ortodoxním fanouškům Firefly zaměřený komiksový strip. Podobnou blasfemii si přece nedáme líbit! :]

 

15. června 2005

Firefly.wz.cz: V sekci Slovník se u jednotlivých hesel začínají objevovat ilustrační obrázky.

 

9. června 2005

Dark Horse Comics zveřejnil pětistránkovou (!) ukázku z prvního sešitu trojdílné minisérie Serenity, který má vyjít již 6. července tohoto roku!

 

9. června 2005

Firefly.wz.cz: Vznik sekcí Galerie, Download a Odkazy. V Galerii se objevují mj. fotografie všech hlavních postav, ale hlavně také obrázky z chystaného celovečerního filmu Serenity (česká premiéra je naplánována na 24. listopadu 2005) a v sekci Download jeho trailer! O zápletce filmu toho zatím mnoho známo není, jisté je snad jen to, že se bude odehrávat až po seriálu Firefly a že se v něm objeví všichni původní hrdinové.

 

7. června 2005

Firefly.wz.cz: Rozpracovaná verze stránek se objevuje poprvé on-line. Vznik sekcí Posádka, Slovník a Přehled epizod.

 

3. června 2005

Firefly.wz.cz: Na www.webzdarma.cz zaregistrována doména firefly.wz.cz.

 


Established by Milan "kernel32" Pohl, June 2005. All lefts reversed.