wz

 

Novinky 

 

VÍTEJTE!

Vítejte na českých stránkách věnovaných sci-fi seriálu Firefly! Najdete zde informace jak o tomto seriálu, tak o jeho volném pokračování - celovečerním filmu Serenity, ověnčeném cenami Nebula a Hugo. Nechybí ani zajímavosti o knihách či komiksech a vůbec o všem, co s Firefly/Serenity souvisí. Přejeme příjemnou zábavu!

 

NAVŠTIVTE TAKÉ...

...naši sesterskou stránku Firefly.sff.cz, zaměřenou na aktuální informace ze světa Firefly!

 

Chystá se reedice Firefly ve formátu Blu-ray | 5. května 2008

Fox připravuje novou edici Firefly v high-definition formátu Blu-ray. Chystaná edice se o víkendu objevila v katalogu Amazonu, konkrétně zde. Datum vydání ještě nebylo určeno, pouze cena - 89,98 USD (tedy zhruba 1400 Kč). Blu-ray edice by kromě samotného seriálu mohla obsahovat nové zajímavé bonusy, jisté jsou zatím zbrusu nové audiokomentáře.

Pro úplnost dodáváme, že film Serenity se již nějakou dobu v high-definition verzi prodává, a sice v konkurenčním formátu HD DVD (záznam na Amazonu zde).

 

Festival fantazie již za tři měsíce! | 27. března 2008

Ve dnech 27.6.-6.7. 2008 se v Chotěboři uskuteční další, již třináctý ročník oblíbeného Festivalu fantazie, největšího českého setkání fanoušků sci-fi, fantasy a hororu. Jeho součástí bude i tentokrát programová linie SlayerCon, věnovaná seriálům Josse Whedona včetně Firefly.
Podrobné informace k programu, ubytování i dopravě najdete na stránkách conu. Na stejné adrese již začaly také registrace a přihlašování (na con lze přijet i bez přihlášení, nicméně pro předem přihlášené je sleva).

 

Vychází komiks Better Days #1 | 12. března 2008

Ve Spojených státech dnes vychází první sešit nového trojdílného komiksu Serenity: Better Days. Pod scénářem jsou podepsáni Joss Whedon a Brett Matthews, kreslí Will Conrad. Druhý díl komiksu se připravuje na duben, třetí na květen. Bližší informace přináší stránka Firefly.sff.cz.

 

Firefly na Sconu 2008 | 21. února 2008

Ve dnech 14.-16. března 2008 se v prostorách pražské obchodní akademie Svatoslavova uskuteční druhý ročník setkání fanoušků sci-fi a fantasy Scon. I tentokrát bude zaměřen především na trojici "Star" fenoménů - Star Trek, Star Wars a Stargate -, v programu nicméně nebudou chybět ani pořady na téma dalších seriálů včetně Firefly. Podrobnosti o programu, jakož i dopravě a vstupném, najdete na stránkách akce.

 

Nové české stránky o Firefly | 9. února 2008

Na adrese Firefly.sff.cz dnes po několikatýdenním zkušebním provozu odstartovaly nové české stránky o Firefly/Serenity. Doufáme, že se vám budou líbit. ;-) Stránky Firefly.wz.cz budeme udržovat v provozu i nadále, třebaže již nebudou aktualizovány tolik jako dříve.

 

Firefly román Stevena Brusta zdarma ke stažení! | 5. února 2008

Milovníci psaných dobrodružství mají velký důvod k radosti! Známý sci-fi a fantasy spisovatel Steven Brust dnes na svých internetových stránkách publikoval román Firefly: My Own Kind of Freedom. Brust knihu napsal v době, kdy nakladatelství Pocket Books uvažovalo o vydání několika románů ze světa Firefly/Serenity. Joss Whedon ovšem nakladatelské plány odmítl s tím, že je mu Firefly příliš blízká a nechce se jí takto vzdát. Brust se přesto rozhodl dostat svou knihu k fanouškům, a tak ji nyní uveřejnil zdarma na internetu. My Own Kind of Freedom se tak stal prvním profesionálním románem na motivy Firefly (nepočítáme-li novelizaci filmu Serenity). Spisovatel Steven Brust není neznámý ani českým čtenářům - v češtině mu vyšly romány Jhereg, Yendi a Taltos.

 

Alan Tudyk věří v Serenity 2 | 1. února 2008

Přestože se podzimní zvěsti o přípravách dalšího filmu nepotvrdily, herec Alan Tudyk (Wash) dosud chová naději, že Serenity 2 vznikne. "Podle mého názoru - raději to budu formulovat takto opatrně - se druhého filmu dočkáme," řekl Tudyk stránce Moviehole.net. Podrobnosti zde.

 

Summer Glau v seriálu na motivy Terminátora | 16. ledna 2008

Před pár dny odstartoval ve Spojených státech nový sci-fi seriál Terminator: The Sarah Connor Chronicles, odehrávající se mezi 2. a 3. dílem filmového Terminátora. Jednu z hlavních rolí - terminátorku Cameron - v něm hraje Summer Glau (River z Firefly). Nedělní premiéra slavila velký úspěch, jednalo se o nejúspěšnější uvedení nového seriálu na Foxu od roku 2000, kdy měl premiéru seriál Malcolm in the Middle. Doufejme, že popularita "Kronikám Sarah Connorové" vydrží a Summer získá spoustu nových fanoušků, kteří by se mohli stát i fanoušky Firefly. :-)

Zdroje: oficiální stránka, česká fanovská stránka, diskuse na Whedonesque.com.

 

Update | 15. ledna 2008

Sekce Tvorba fanů: Přibyl český překlad nejnovější, třetí části fanovského komiksu Serenity Park. V hlavních rolích tentokrát Book a Inara. :-)
Sekce Obsazení: Filmografie všech herců prošly důkladnou aktualizací.

 

Nominujte Firefly do "Souboje seriálů"! | 8. ledna 2008

Na stránce Souboj-serialu.cz vznikl zajímavý projekt, jehož cílem je zjistit, které seriály jsou mezi českými fanoušky nejoblíbenější. Svůj oblíbený seriál můžete nominovat až do 16. ledna. Neváhejte a zapojte se. Čím více nominací seriál dostane, tím větší je jeho šance na postup do dalších kol souboje.

 

Dílo Josse Whedona očima psychologů | 7. ledna 2008

Na konci roku vyšla ve Spojených státech kniha, která by měla zajímat jak fanoušky Firefly, tak příznivce ostatních seriálů Josse Whedona. Jmenuje se "The Psychology of Joss Whedon: An Unauthorized Exploration of Buffy, Angel, and Firefly" a obsahuje řadu pozoruhodných esejů o mentalitě Jossových příběhů a postav. Kniha si zaslouží pozornost už jen z toho důvodu, že všechny texty do ní napsali psychologové a psychiatři. Publikaci vydalo nakladatelství BenBella Books, které už mezi fanoušky Firefly vešlo ve známost díky sborníkům "Finding Serenity" a "Serenity Found". Pro bližší informace doporučujeme např. tuto recenzi.

 

Nové fanovské komiksy | 7. ledna 2008

Stránka Serenitytales.typepad.com přinesla po dlouhé odmlce další várku fanovských komiksů. Nové kreslené příběhy jsou hned tři: komiks o Jaynově matce s názvem "Yarn", southparkovský komiks s Bookem a především také pokračování našeho favorita "Notes on a Fridge (on a spaceship)". ;-)

 

Starší novinky: 1 | 2 | 3 | 4

 

:: POZVÁNKA ::.

 

Festival fantazie 2008

Ve dnech 27.6.-6.7. 2008 se v Chotěboři uskuteční již třináctý ročník největšího českého setkání fanoušků sci-fi a fantasy Festivalu fantazie. Jeho součástí bude i tentokrát programová linie SlayerCon, věnovaná seriálům Josse Whedona včetně Firefly. 

.:: AKTUÁLNĚ ::.

 

Na jaře 2008 začne vycházet nová trojdílná komiksová minisérie Serenity: Better Days. Stejně jako první minisérie Those Left Behind se bude odehrávat mezi seriálem Firefly a filmem Serenity. Posádka se v ní bude muset vypořádat s něčím, s čím se zatím ještě nesetkala: s nenadálým bohatstvím.

 

.:: JÍZDNÍ ŘÁD ::.

 

březen 2008:

- Serenity: Better Days #1 (komiks)

duben 2008: 

- Serenity: Better Days #2 (komiks)

květen 2008:

- Serenity: Better Days #3 (komiks)

červen 2008:

- Serenity RPG: Adventures (kniha)

2008:

- Serenity RPG: Six-shooters and Spaceships (kniha)

2008:

- Serenity RPG: Big Damn Heroes Handbook (kniha)

2008-09:

- Serenity: A Shepherd's Tale (komiks)

2008-09: 

- Firefly MMORPG

 

.:: TOP AFFILIATES ::.

 

 

Další...

 

 

 

 


Website established by Milan "kernel32" Pohl, June 2005.

Počet přístupů od 19.1.2006: (ze stejného počítače započítáván 1 za den).

Firefly (c) 2002 Twentieth Century Fox. Serenity (c) 2005 Universal Studios.